Pšenica 2021-2022

Za virozu je glavi krivac cikada ili buvac kako ga zovu kod nas, mora da se obilazi posle setve i ako se primeti prisustvo odma prskati insekticidom. Prosle 2020 sam sejao 1.10, zapraseno Gaucom 1 l na tonu zrna, to stiti max 20 dana. Cikade se pojavile, to su ti kao male bele musice koje kad nogom ili rukom prodrmas lisnu masu one iskacu kao skakavci ili buve, isprskao odma fastakom i nije bilo vise ni cikada(a bilo ih je more, da sam se ja usr...) niti prisustva viroze u prolece... Po meni samo Fastak daje rezultate...
aha hvala na savjetu, kažem kod nas nije tragedija (osim tko je sijao zbilja jako jako rano) ali očito će se ovo sve više širiti. kod nas prinos svega 15% manji nego rekordne 2021. godine. pozitivno sam iznenadjen kad smo danas vršili kako dobro curi.
 
U subotu započeo žetvu.
Avenue, vlaga 12.8%, hektolitar 80, sa 1.9 ha oko 9600-9700 kg. Prezadovoljan. Na ostalim parcelama sa Avenue očekujem oko 4 tone po hektaru jer je ostao baš redak.

5Y8Vfm2.jpg

Y9IO5r2.jpg

deTFCie.jpg


Alcantara će za koji dan u toku nedelje. Ona izgleda najbolje.
YjrQQKv.jpg

7grAmaj.jpg

SNtuWG4.jpg


Mašine su prepakovane pod ostale šupe, neke isterane napolje, i sve se skladišti kući.
foe2lqf.jpg


I jedna slika od subote predveče posle kiše:

sDvp4BP.jpg
 
Opet ponavljam, puno ljudi brka sušu sa nedostatkom padavina..

Ne znaju ljudi sta je susa...
Skinuta psenica u pola atara. Jedan ozbiljan poljoprivrednik (radi i usluge) kaze - sinoc smo pricali - 2,2-2,5 max. (znaci maximalni prinosi) se krecu oko 2700 kg/kj. Uglavnom do 2500 kg/kj (ko hoce u hektarima neka koristi "koeficijent" 0,5755 :p :D ).
 
Darko, javi koliki je bio rod na toj njivi, deluje baš dobro, jel rađena ista agrotehnika na tim njivama?
Lepo piše na kutiji da pušenje ubija, a ti opet duvaniš. :nono:
 
To su slike Alkantare sa više parcela, svugde je manje više ista. Imam je na 6 njiva.
Predusev suncokret, 175 kg Mapa-a i jedna prihrana od 200 kg An-a po hektaru. Drugu prihranu nisam radio jer nije bilo kiše.
Zaštita Sekator + Furore + Falcon forte + Grom. Seme moja dorada, 300 kg po ha. Druga zaštita nije radjena.

Agrotehnika je ista, s tim što je Avenue semenski sa normom od 250 kg po hektaru, i što je predusev kukuruz.

Zemljište je 6-a i 7-a klasa, 300 m nadmorske visine.

To je za ove što puše, a ja samo vučem da se ne ugasi.
 
Jesi li Sekator+ Furore radio zbog divljeg ovsa u pšenici, koliko si išao po ha i jel uspelo prskanje?
 
E mi smo završili za ovu godinu. Žetva nikad pre i nikad brže završena.
Prvo brzina na zmajčeku ostala zarđana....
Veliki danak je odnela viroza.
Kad se sve sabere 2,2- 2,3 tone po kj prosek. Sa cenom 31-32 din u najavi, kukulele....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Код нас засад суперишка принос за ваку годину...Рађен целуле данас, влага 12.2, хл 82.4, 12.9 протеини принос као што рекох суперишка преко 4т/кј...сутра пауза за Видовдан, па настављамо у среду...
 
Nazad
Vrh