Pšenica 2021-2022

Ne znaju ljudi sta je susa...
Skinuta psenica u pola atara. Jedan ozbiljan poljoprivrednik (radi i usluge) kaze - sinoc smo pricali - 2,2-2,5 max. (znaci maximalni prinosi) se krecu oko 2700 kg/kj. Uglavnom do 2500 kg/kj (ko hoce u hektarima neka koristi "koeficijent" 0,5755 :p :D ).
Неће бити 0.5755, већ 1.7376.
 
Anapurna juce 3.3 t po kj ht 82. Proteini 14. Da nije bilo buvaca sa komsijske njive koji mi je totalno proredio 2 i po prohoda kombajna sigurno bi bio i bio i bolji rod . Ovako to je sto je. Danas se nastavlja dalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgleda se nećemo mi nakositi pšenice kao što se mislilo.
Biće povući potegni za Leba a i za sleba.
Na jesen biće i drugih stvari ko zna šta će biti sa gorivom ,đubrivom ,strujom.
Još ako se udje sa problematičnom setvom na jesen eto zaista ono što se pričalo a to je nestašica hrane.
Mislim da i sa semenom može da bude ogroman problem zato se i ne treba oslanjati na zapadne firme već što više da se ostavi.
Sa kojim vlaom može da se sipa u džambo vreću?
 
Juče skidao Apilco. Bilo je onako kako sam i očekivao. Na oko to deluje dosta bolje, ali slabo sipa. Zrno sitno, ima klasja gde nema svih zrna. U jednom delu imalo i viroze. Prinos od 4.200 do 4.400 kg po hektaru. Ciljao sam da će biti oko 4 tone. Vlaga 11.6, hektolitar 77.
Danas praznik, sutra nastavljam žetvu.

gbpuIAS.jpg

6oWyzop.jpg

oLaaBCA.jpg

OCmsqoI.jpg

7UC4NYI.jpg
 
Није бувач он не дира пшеницу већ детелину.
Бауљар очисти њиву до земље од пшенице и креће у сушном периоду од комшије који је предходне године имао пшеницу.
 
Nazad
Vrh