Pšenica 2021-2022

Ja sam juce skinuo 3kj Apilka u potezu gde je stalno obilazila kisa tu je jedino i zrelo.
Prinos 3.5t,vlaga hl80 13.7% a primese 6%.
Primese su takve zbog propada,jako puno ima šturih zrna.
Posle sam presao komsiji da skidam Simonidu,prinos se kretao od 3t u potezu gde je moj Apilko do 4t gde je bilo vise kise.
Hl 82,vlaga 12% i primese 2%
 
Ove god samo Sofru je posejan. Iznenadjen sam koliko je bolji od Anapurne koju sam posejao nekoliko zadnjih godina unazad.
Bez Majskih i Junskih kisa bas odlicni prinosi. Inace hektolitar od 79-81, vlaga 10,5 - 11,5 %
 
Smejao sam se kad je ministar rekao da prinosa ima za 2,5 drzave ali sad vidim du su pogresili u procenama ima jos pride i za ceo juzni balkan.Voleo bih da na kraju ove zetve neko od vas izracuna prosek prinosa objavljenih ovde na foruma.Moracu malo da pokvarim prosek ovogodisnje zetve psenica 2520kg/kj a jecam 2140kg/kj
 
Pričam sada sa kumom, sav je razočaran. Pšenici dao sve u fulu, kaže ako bude imao prosek 1,5t po kj biće dobro.
Debeli minus sa pšenicom.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
20.06 ovrsena psenica, prosek sa 5.5ha je 6.5 tona. Semenska avenue, setva 15 oktobra, od ulaganja osnovno nista, 180kg KAN-a u prihrani prskanje od trave i od nekih vasi kasnije, mada sam mogao verovatno i bez toga kako je suditi po komsijskim njivama. Evo malo i lepih snimaka sa dogadjaja kada vec prinos nije odusevio:

 
Pa nije bilo najjasnije zbog nekoliko stvari ,prvo da te prinos nije odusevio,drugo kolicina azota,trece preskocena osnovna prihrana,cetvrto bez fungicida,i poslednje, nisam bas verovao da neko moze napisati da nije zadovoljan sa preko 6t po ha u godini gde dosta farmera skida po 2-3t/ha....a bar da si imao ulaganja neka,nisi imao nista maltene spram nas koji su koristili po 3 puta vise azota ,osnovna prihrana i fungicidne tretmane takodje,a prinos podbacio skroz.
Eto zato te nisam razumeo,i izvinjavam se iskreno,mislio sam da je ukupno bilo 6.5t/ha,spram tvog nezadovoljstva i spram ulaganja,to se donekle poklapalo u ovakvoj godini,samo nisi napisao ono sto se ne poklapa ,a to je da ste imali kise mnogo vise nego neki od nas.Mogao si preskociti sve agrotehnicke mere i preci odma na bitnu stvar,tj kisu, ali ok.
 
Pa nije bilo najjasnije zbog nekoliko stvari ,prvo da te prinos nije odusevio,drugo kolicina azota,trece preskocena osnovna prihrana,cetvrto bez fungicida,i poslednje, nisam bas verovao da neko moze napisati da nije zadovoljan sa preko 6t po ha u godini gde dosta farmera skida po 2-3t/ha....a bar da si imao ulaganja neka,nisi imao nista maltene spram nas koji su koristili po 3 puta vise azota ,osnovna prihrana i fungicidne tretmane takodje,a prinos podbacio skroz.
Eto zato te nisam razumeo,i izvinjavam se iskreno,mislio sam da je ukupno bilo 6.5t/ha,spram tvog nezadovoljstva i spram ulaganja,to se donekle poklapalo u ovakvoj godini,samo nisi napisao ono sto se ne poklapa ,a to je da ste imali kise mnogo vise nego neki od nas.Mogao si preskociti sve agrotehnicke mere i preci odma na bitnu stvar,tj kisu, ali ok.
Ok, propustio sam reci da sam ulozio i u jedan zaliv od 30l (zalivanje doduse me ne kosta mnogo strujnim agregatom). Moje komsije prijavljuju 7-8t, bez zalivanja, doduse sa dosta vise vestaka i fungicidnim tretmanima, pa je to razlog mojeg "razocarenja". Ako moje komsije ne lazu, onda smatram da je moj manji rod plod malih davanja u djubrenje i najverovatnije lose pripreme zemljista (tanjiranje, lose nicanje)
 
Tvoje komsije uvelicavaju prinos ,dzabe vise djubriva bez vode ....mislim nema logike,ti ako si navodnjavao mora da je bila susa,nzm kako oni da izvuku veci prinos....
 
Nazad
Vrh