Pšenica 2021-2022

Vidim u Dubovcu nastavljaju žetvu. Jel se jos negde nastavilo?
 
Poslednja izmena:
Da li imate problem sa primesama, izmereno 6.5 posto, psenica je sitna pa propadne, kakvo je stanje kod vas?
 
A ovo....?
Viroza napravila čudo.
1,5 tona na 90 ari.
144798d4d45d197db2d8f892f01495a0.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Da li imate problem sa primesama, izmereno 6.5 posto, psenica je sitna pa propadne, kakvo je stanje kod vas?
Код нас на једном откупном месту кидају иде на пропадање и до 12% нечистоћа. По мени то је безобразлук али, јбг код оног код кога је сито тај и решета.
 
Ko je imao Aprilskih kisa ima i zita.
Ne bih bas rekao da će biti tako, ceo april smo kisli odlično ali maj suv, krajem maja 27-og dobili 10 litara kiše i do juče ništa više. Juče išao da obiljem žita i da vidim kako je pokislo u ataru, žito kako koju sortu uzmem i istrljam dlanovima ono sve ucmanulo, onno koje nije ucmanulo na tim vlatovima sitno jako. Od sorti ima posejano basilio, maverna, montekristo,sofru,solenzar, avenue, apilko i osmoza. Iskreno jedino što mi izgleda i lici lepo na oko je montekristo. Za sredu i petak zakazan vrsaj pa ćemo videti šta i koliko curi.
 
Poslednja izmena:
Ako bi netko htio dati koristan savjet, imamo zute patuljavosti u psenici. Danas sam ju tek uocio, do prije 2 i pol tjedna nista nije bilo na njivi. Sad imam recimo 2 do 4% njive zahvaceno s njome velicine 50 sa 50 cm fleke.
Sjetva 22.10. Ovo sve sto je sijano od 27.10.pa nadalje ama bas nista od tute patuljavosti.
Par pitanja da ju reduciram za nagodinu, jel istina da se zaoravanjem zetvenih ostataka npr soje i suncokreta smanjuje zahvacenost nego da zetveni ostaci budu samo zatanjurani?
U kojoj fazi se prskaju lisne usi kad psenica ima dvolisku ili prije?
Ukoliko bi radili gauchom sjeme na koliko kg sjemena ide 1 litra gaucha. Hvala na savjetima. Kazem srecom kod mene je nekih 20 posto povrsina a na tim povrsinama mozda da je zahvaceno 2 do4% njive. Kod ovof covjeka koji je sijao 6.10.katastrofa nece imati ni 2 tone po ha a inace bi mu 8 tona barem curilo.
Da li tavanusa koja nije s nicim tretirana (sto se fungicida tice a ne insekticida) da li je veca vjerojatnost da ce takvu psenicu virus napasti?
 
Imao sam virus prošle godine u pšenici koja je sejana 16.11.2020.i to na njivi gde nije bila pšenica 40 godina.
 
U farbanju,Gauča ubacim 1l. na 1 tonu semena+neki tebukonazol i do sada nisam imao nikakvih problema.
 
Nazad
Vrh