Pšenica 2021-2022

Ево вако другови пионири, моја одокативна процена је била погрешна...тачан принос је 3450кг/кј наплативо после одбитака од 6.5% на примесе(само не знам које), хектолитар 84.4...

Радили другу њиву исто Басилио, бацила је 4420кг/кј....хектолитар 84.7, примесе 5.3%....
 
@Mtz 552 videcemo da ne pricam nista unapred,bice valjda nekog roda.koliko je dobila djubriva mora da ima nesto

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Galicije bas dobar hl. Mi smo prekinuli vrsidbu sostina jak je jos, ali ga ima lepo. Pardon sobreda.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Ми смо се двоумили да ли да радимо Басило данас или после ове најављене кише ако је буде, међутим када смо однели на анализу влага је била 10 и нешто ,па смо навеат нанос то данас радили.

Да одличан је хектолитар, иако је жито жали боже на оној њиви ди је сликано...мени је било чудно да је добацило до те количине, онако гледано из комбајна..иначе целуле је још увек јак, поготово његова стабљика...тако да ће он да се ради за неколико дана највероватније...
 
Pokosio danas 4kj simonide ukupan prinos nešto ispod 12 tona sa ta 4 kj...vlaga 11.7% a protein oko 11.
 
Poslednja izmena:
Biće da je tih Aprilskih kiša bilo svuda ali sa malim odstupanjima u količini pa će i rod malo odstupati od mesta do mesta ali sve u svemu bićemo zadovoljni kako rodom tako i cenom.
 
drugar skinuo 50 hektara u tabli nepuna 13 vagona sve u fulu uradeno.Sta ja da ocekujem bez vestaka i zastite jedino sam ga prsko sa meteorom
 
Nazad
Vrh