Pšenica 2021-2022

Danas skinuo Avenue jadnih 2100kg/kj,inače pšenica nikla u januaru. Drugar 1km dalje od moje njive isto avenue,gruberom uradio i sve na vreme i 1500kg/kj.
Ostao mi Sofru deluje duplo bolji e sad videćemo za koji dan...
 
Kod nas cujem neki skidaju psenica posle suncokreta oko 2500kg po kj, dok posle kukuruza ima sa 3500kg po kj. Videcu sta i kako ce biti kod mene....
 
Kiraj, pšenice su mi na dobroj zemlji, crnica, ali džaba kada joj cele vegetacije nedostajala najbitnija agrotehnička mera.
Mi imamo isti problem ,kvalitetna zemlja , dobar sklop a prinos loš .Danas kosili falado ,Lepo izgleda ,puna njiva ali malo zrna prinos oko 2200 kg/kj .
U ovom delu atara smo imali više sorti i sve su slične .
 
Mislim da je svugde isti problem, gde nije bilo padavina na vreme. Kod nas je još i bilo krajem maja kiše, ali izgleda kasno. Pšenice su do skoro izgledale top, i obećavale, ali sad kad se udje sa kombajnom vidi se pravo stanje, lepe samo na oko, I nista vise.... Mozda ce kasnije sorte i setva bolje proći...
 
Ovrsena simonida danas, vlaga 11,2, hl nepoznat, 2,2ha, po prikolicama rekao bih oko 6,5 t/ha, otisla kuci pod supu
 
Kosili juce sofru , gde mi je led potukao gro psenice.Kako koja njiva oko 400kg po kj ce izaci prosek nadam se. Primese idu do 12 , cujem kod drugih i do 25%. Ht prva tura 76,7 . Ova druga sto treba da predam bojim se da nece stici ni do 70. Danas cekamo i konacne procene osiguranja. Drugi deo atara prema Lazarevu gde nije bilo grada kose ljudi od 3-4t po kj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Juce sin je kosio usluzno Avenue i kod nas 6,5 kj Sofrua.
Iznenadjen sam odakle toliko curi pored skoro potpuno suvog Maja i Juna.
U odnosu na sta sam ocekivao i sta dobio, prezadovoljan!
 
Aco kako prinosi u mačvi, šta kazu pred dućanom

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
Prvi izveštaji dosta loši, pšenice skoro sve sazrele za 3 dana, kombajna koliko hoćeš. Idu ljudi na njivu sa dve prikolice, a vrate jednu punu. Pravi rezultati za koji dan, čekam da vidim da li ću danas skidati moju, komšinica neka čeka, nije mi sad do toga.
 
Данас пао први откос, Басилио у питању, одокативном методом око 2500кг/кј не више, остављено за семе 2.4т њега, остало однешено на лагер....па када се бабо врати, знсчу тачно колки је бацио у кг..

received-362565736013510.jpg
 
Nazad
Vrh