Pšenica 2021-2022

Caco ako sam uspeo dobro da prebrojim na šaci imaš malo više od 40 zrna. A kažeš da je to iz 5 klasova. Nemoguće je da ima samo 8-9 zrna po klasu. Pre bih rekao da je ovo iz jednog klasa.
mnogi ce da se iznenade kada kombajn udje u njivu jer su klasovi poluprazni
doduse neki ce imati i preko 3.5t kj i vise a razlog jer su dobili kisu
evo i kod ljushe na slici levo od psenice naprimer- takav suncokret ne postoji ovde kod nas gore
 
38 zrna u jednom klasu. Pšenica je zrela. Jel počeo neko sa prijemom? Za cenu i uslove ne vredi ni pitati.
 
Lule 28 bice kako mora biti. Sta da se radi. Tacno je da ko je dobio kisu u maju taj se moze nadati dobrom prinosu. Ostali su sigurno ispod proseka. A kazu da ne moze iste god da rodi i psenica i kukuruz. Ako je tako onda da se nadamo da ce bar kukuruza da bude.
 
Slobapatrola pa nece valjda da nam se ponovi 2012? Pu pu daleko bilo. Onda ce stvarno biti katastrofa. Nadam se da ce biti drugacije
 
Lule 28 bice kako mora biti. Sta da se radi. Tacno je da ko je dobio kisu u maju taj se moze nadati dobrom prinosu. Ostali su sigurno ispod proseka. A kazu da ne moze iste god da rodi i psenica i kukuruz. Ako je tako onda da se nadamo da ce bar kukuruza da bude.
Ako zetva nepokisne,nema kukuruza......
 
Kod nas 2012te i nisu padavine bile toliki problem, koliko visoke temperature koje su noću bilo oko 30 stepeni.
Kukuruzi (kod mene konkretno kermes) bili visoki preko 3 metra i zeleni ali ostali jalovi.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
kod nas sa psenicom stanje takodje ubi boze,videcemo na kraju sta ce biti.. Apilco i Avenue za desetak dana padaju

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
U maju palo svega 30-ak litara kiše, prošli tjedan slična količina..
Zadnja dobra kiša je bila oko 20.4.
Nadam se nekom čudu pa da baci preko 5 t/ha
 
Mi radili juce prinos po kj oko 2000kg, vlaga od 11.5-14 , hektolitar 80-81 a zato primese 6-7-9 jako punog sitnog zrna, ali zdravo .
 
Komšija je juče radio Avenu ,vlaga 12,x .hl-79.Prinos ćsmo znati danas kada završi njivu.
 
Nazad
Vrh