Pšenica 2021-2022

Vidim da od ponedeljka najavljuju temp preko 32C. Ne svidja mi se jer ce pšenica naglo da sazri. Da kojim slučajem ostanu ove do 30C onda bi ona polako sazrevala i maximalno iskoristila ovu zadnju kišu od 25l. Naravno govorim samo za moju i moj kraj. E sad kome ugoditi sa vremenom. Ovima koji treba da kose lucerke, ječmove i pšenice njima treba da bude suvo, a ovima sa kukuruzom, sojom, suncokretom i repom treba kiše. Ali kao što neko ovde reče daj da se uradi ječam i pšenica pa posle neka pada kiša.
 
Komšija pokosio jednu njivicu od 70 ari .
Sorta Ingenio
,Vlaga.12,1
HL 74
prinos 2400/kj.
 
Svratio do Airbusa da obiđem: stanje zadovoljavajuće.
217380d0e0fcd66d4875f24143b7f481.jpg

Flaša od minakve se uskoro neće videti.
Njiva đubrena samo osokom, bez ikakvih veštačkih đubriva ove sezone.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
8ce02af4726a59ad3ddf7ec2fb447f3d.jpg
Ista parcela danas.
Airbus počeo da poleže iz čista mira. Isto zelen odozdole.
Videvši neke moje pšenice ove godine, koje nisu videle ni kap hemije osim Tezisa, mogu da potpišem da fungicidi nepovoljno deluju u ovakvim sušnim godinama na pšenicu...
Mislim na ono: bolje sprečiti nego lečiti.
5c1803c7978a328760bcfbeb1624576a.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Caco kod nas je zanimljivo to što se sve pšenice gde se vide tragovi od drugog tretmana zelene a tamo gde nema tragova uskoro će se skidati pa ti vidi.
 
Neznam kako vi vidite, ali uživo je zrno malo veće od kima i baš usukano. Inače to u dlanu su zrna iz 5 klasova....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Caco, ona slika sa puno lepih zrna, jel to iz jednog vlata ili više, ovo za 5 vlatova jel se na ta zrna odnosilo ili na ovu sasšeno?
 
Caco ako sam uspeo dobro da prebrojim na šaci imaš malo više od 40 zrna. A kažeš da je to iz 5 klasova. Nemoguće je da ima samo 8-9 zrna po klasu. Pre bih rekao da je ovo iz jednog klasa.
 
Nazad
Vrh