Pšenica 2021-2022

Mixer87kac kad su sejane ove pšenice? Jel su ove sorte različite po zrenju (rana - kasna)? Veoma dobro izgledaju. Svaka čast.
 
Tako je. Prošle godine sam počeo da sejem 15.11. Toplotni talas je došao u junu kad su rane sorte i ko je ranije sejao već odradile svoje. A meni koji sam kasno sejao i kasne sorte, najebao fino...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Dakle Matiću od 5 oktobra sejati ove kasne sorte pa ići ka ranijim? Pa to je isto kao sa kukuruzom. Kod mene je trenutno Apilco pomalo zelen. Onih 25 l što je palo i ove temp koje nisu baš mnogo visoko pomalo će mu pomoći da nalije zrno. Ono i nije tako loše. A sejan je 30.10. Kako će biti na kraju to će onaj mutavi da kaže. Generalno mi je ove godine mnogo bolja pšenica u odnosu na predhodnu (i pored lošeg vremena) a kako ni sam nisam pametan. A i manje je dobila djubriva nego prošle godine.
 
Ne mogu ti dati precizan odgovor na pitanje jer opet sve zavisi od vremenskih prilika.Može da bude kišno, umereno, toplo, pretoplo...
 
Ja imam anapurnu koja nije dobila ni gram đubriva, zaboravio.
Eto je zelena ko gora.
U principu kod nas sa malo padavina ili na nekim mestima i bez padavina, što više đubriva u proleće sve suvlja pšenica.
Ja ću sutra obići moje, ima tu nekih što bi mogle da se skidaju.


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Caco, obiđu tu Anapurnu i ako možeš, uslikaj. Kod mene stablo i zastavičar skoro pa suvi, ima malo i zelenog ali klas totalno zelen, još nema onako da su zrna formirana, sve je još u povoju, kad će to sazreti? Izgleda što je Wendy u soji, to je Anapurna u pšenici, III grupa zrenja.
 
Ma kakvi, Anapurna je srednje rana.Na jednoj njivi imam drvored bagrema u celoj širini uvratina, tu je pšenica u hladovini i zelena kao jed da ne poveruješ.Sorta je Apilco a kada će stići ne interesuje me, ima dana.
 
Caco, obiđu tu Anapurnu i ako možeš, uslikaj. Kod mene stablo i zastavičar skoro pa suvi, ima malo i zelenog ali klas totalno zelen, još nema onako da su zrna formirana, sve je još u povoju, kad će to sazreti? Izgleda što je Wendy u soji, to je Anapurna u pšenici, III grupa zrenja.
90% anapurna od psenice 100%wendy od soje

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Caco, obiđu tu Anapurnu i ako možeš, uslikaj. Kod mene stablo i zastavičar skoro pa suvi, ima malo i zelenog ali klas totalno zelen, još nema onako da su zrna formirana, sve je još u povoju, kad će to sazreti? Izgleda što je Wendy u soji, to je Anapurna u pšenici, III grupa zrenja.
Evo taze slike,
vrhovi klasa su počeli da se žute, pa iz daljine gledano ne deluje tako zeleno, ali kad se uđe druga priča. Klasovi su zavidno veliki!
Samo da napomenem:
ova pšenica nisačim nije prskana osim Tezisa protiv korova, i isto tako nikakvo đubrivo nije bačeno, zaboravljena njiva.
Predusev je kukuruz.
ccff85edd5a97296a7826a32e5f92bee.jpg
7fbb4125b128f087012280f0e9ed52f1.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
U nasem ataru od ponedeljka rane sorte na ovim visokim zemljama ce se moci kositi. Po nezvanicnim informacijama jecam sto je kosen se kretao oko 4,5t po k.j.
 
Nazad
Vrh