Pšenica 2021-2022

Caco ako sam uspeo dobro da prebrojim na šaci imaš malo više od 40 zrna. A kažeš da je to iz 5 klasova. Nemoguće je da ima samo 8-9 zrna po klasu. Pre bih rekao da je ovo iz jednog klasa.
Sad sam gledao pšenicu, doduše tuđe na više lokacija gfe sam prolazio . Svega 10-tak zrna u klasu. Nije Caco pogrešio. Kod nas je pšenica nikakva. Prazan klas skroz
 
Juce se maltene jos vrsio jecam a psenica krenula,iskreno ocekivao sam jos jedno nedelju dana do prvih otkosa iste.
 
Данас урађена једна парцела (до канала смо оставили тако да је отприлике хектар). Влага 11,2; хл 77,7 а нечистоће преко 5 јер су ту ушла сва шупља зрна итд. Принос 4160 кг. Пробали смо још 2 парцеле али је влага била 15+ тако да смо оставили за касније. Лоше је али би било још горе да је потукао град. Надам се да ће бити нешто боље на неким парцелама а доста њих ће бити отприлике овако. Слике немам, нисам имао ни воље да сликам а и нема ту шта да се види.
 
Ja sam danas skinuo jednu njivu od 2,6kj avenu, vlaga 12,1% hektolitar ne znam pošto je deran bio na merenju a mislim da nije loš (negde oko 80) sobzirom koliko je vagnulo a navršeno 10100-10200kg, ide u čardak kući, od ponedeljka dalje avenu a ima i jedan sofru koji mogu da skidam.
 
А моји другари се надају 3000кг/кј реко ако буде по ха будите сретни. Ја би трњбао сутра да почнем услужно пшеницу.
 
Mi smo krenuli žetvu .
Potez Iljevo ,sorta anapurna.Nismo u jesen naprskali heder pa ima malo "povraćanja" dok se nije olužio.






Ima napada viroze ,uglavnom do komšijske pšenice .Kada sam ja sejao komšijska je bila već nikla.

Ne znam da li se sećate da sam prošle godine pisao o napadu gusanice iz uljane repice u suncokret.Najviše oštećenja od viroza ima baš tu gde su gusanice obrstile lišće suncokreta.

Inače komšija je baš jak poljoprivrednik ,zemlja se radi u punoj plus agrotehnici ali ove godine su im pšenice loše na predusevu uljane repice.
 
Nazad
Vrh