Pšenica 2021-2022

@Matić ima svasta po terenu njiva do njive kao da je jedna kisla druga ne. Ima i mnogo suve skroz. Bez vode nista ali sve u full, ili ce nam zivot biti cvece ili nas biti nece.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Mogli bi i ostali da se uključe u te proteste bez obzira da li smo sa područja Stiga, Šumadije, Srema, Bačke, Banata..... ali nema od tog ništa, kod nas se vodi politika "ako ima za njih biće i za nas", nemoj slučajno neko da pomeri **greška iz fotelje i da se nekom zameri pa da ga upišu u crnu kjigu pa jadan neće moći da dobije subvencije ili prođe na nekom konkursu ali no.
 
Da li je neko uporedjivao kako izgledaju psenice koje su sejane pocetkom i krajem oktobra? Ajde neka bude da je ista ili slicna argotehnika. Kakvo je stanje takvih i koja je bolja? Meni nesto deluje da sve ovde sto sam citao izgleda da su ove kasnije bolje prosle ove godine. Bar za sad.
 
Brkate sorte su najviše nagrabusile kod nas.Klasika se još uvek drži a dokle će i šta će biti od svega toga tek treba da se vidi.
 
Grabik kod vas nema suše, dobre su vam pšenice, ozbiljnu kišu ste dobili k'o poručenu.
Zbog ove poruke otisao na najblizu njivu da slikam psenicu moju, danasnja slika, psenica sijana kraj 10mj pocetak 11 , s tim da smo zapadnije pa racunaj vegetacija malo kasni , kisa je bila obilna , evo vidis na slici :ROFLMAO: nema ni jednog zelenog lista vise. Da ne bude da je zbog bolesti 3 puta prskana zadnje u cvatnji prosaro 1l/ha.



IMG-20220612-154326.jpg
 
@grabik Prošle srede sam išao u Osijek.Kiša nas je pratila celim putem od Šida, vodoleži po njivama je bilo baš dosta e sad nismo stajali na parcele u okolini Vukovara ali recimo oko Tovarnika jesmo i tamo su pšenice baš dobre, moguće da je kiša zakasnila kod tebe, ne znam.
 
@grabik Prošle srede sam išao u Osijek.Kiša nas je pratila celim putem od Šida, vodoleži po njivama je bilo baš dosta e sad nismo stajali na parcele u okolini Vukovara ali recimo oko Tovarnika jesmo i tamo su pšenice baš dobre, moguće da je kiša zakasnila kod tebe, ne znam.
Tako sa asfalta ti se cinilo , uvijek je trava kod susjeda zelenija. Jedino potez Klisa , Trpinja put, tamo pada i kad nigdje drudje ne pada ako je normalna godina tamo pada grad velicina teniskih loptica.
 
Nazad
Vrh