Pšenica 2021-2022

Blago onima što najviše kukaju pa imaju takve pšenice. Gledajte šta je tuga..
6a5a94f6c377137a1f35ce6c55c498e2.jpg

Zrno sasušeno, samo opna ostala.
139d97fceb3e9159e82322d33751c31d.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
jel takvo ide u primjesu ili ne? katastrofa... tu više od 3,5 tone po ha ne može biti ili?
 
U primese bi onda moralo sve. Ide samo ono što propadne kroz sito.
Što se prinosa tiče, ako bude tih 3,5t da pevam od sreće. Mada nisam neki optimista....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Tacno se po slikama psenica moze videti koji su krajevi i mesta imali dovoljno padavina, neki cak i izobilje.
Neka su, ali je neverovatno kako ljudi ubede sami sebe da su postignuti potencijalni prinosi iskjucivo njihova zasluga i da za to nije doprineo splet povoljnih vremenskih prilika za koji imaju srece da ih retku koju godinu mimoidje.
Uopste to postavljanje slika ovoga i onoga jedino kada je na njima sve idealno malo mi je onako..
Ali dobro, nismo svi isti.
Inace video sam da su kod nas juce probali da rade jecam..
Atar je pozuteo manje vise sto se tice jecma i psenice. Eto toliko kise je palo.
 
jel takvo ide u primjesu ili ne? katastrofa... tu više od 3,5 tone po ha ne može biti ili?
3.5t :haha: ?.Kao sto rekoh vec par puta,mnogi nisu svesni kako izgleda susa,nemaju pojma koliko su srecni sa padavinama.
Tu na slici moze biti oko 2t/ha ,toliko je kod nas bilo 2020-te na dosta povrsina,bilo je i bolje,ali bilo je i losije.Ove godine slicna situacija.
 
Moje su u bokoru fasovale sušu i tu je odnijelo 20% ,u naljevanju kiša došla u zadnjoj minuti. Džaba je sve odraditi ako nema kiše na vrijeme. Sav naš trud,ulaganje i znanje mozda 50% sve ostalo su vremenske prilike ili neprilike.
 
Iz današnjeg obilaska posle 20 l/m2.Mislim da je ovo bilo u zadnji čas.Na prvoj slici Avenue bez dorade,druga slika semenski Avenue.Na trećoj slici semenski Apilco koji je planiran da se ostavi za seme.
d144fdf2405e2b730297e1ebe482c119.jpg
70205df46c80c87d157c33210faff4cd.jpg
48dc3968347918a0ac5b8f0eaf155759.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Kod nas u ataru nema zelene psenice, danas isao za NS na autoput prema Kovilju, pa tamo je vec sve spaljeno
 
3.5t :haha: ?.Kao sto rekoh vec par puta,mnogi nisu svesni kako izgleda susa,nemaju pojma koliko su srecni sa padavinama.
Tu na slici moze biti oko 2t/ha ,toliko je kod nas bilo 2020-te na dosta povrsina,bilo je i bolje,ali bilo je i losije.Ove godine slicna situacija.
Pitam iz razloga jer jr lane istocna Njemacka vrsila 3 do 3.5 tone po ha, nisu imali kisu 2 i pol mjeseca. Biljke su potklasove odbacile a centralni klas je bio mozda 60% popunjen ako i toliko a uspjeli su navuci 3 do 3.5 tone po ha
 
Pozdrav , interesuje me koliko bi mogao baciti ovaj jecam kod nas je bilo kishe makar jednom u sedam dana ..
Neka prosecna visina je kao pogonske gume na fergusonu , ima gde je nize i visocije .. Sve prehrane bacene 15-ka ,urea,kan ,samo nisam prskao , ovde kod nas kazu to niko ne prsce :D ,a ja prve godine sejem , problem je ova trava sto je prorasla , da li ce umanjiti dosta rod ?
https://postlmg.cc/RNx4nbdX
https://postimg.cc/LgLSbz9t
https://postimg.cc/LnkRkB0R
Jecam je Grand - Cosun
 
Pitam iz razloga jer jr lane istocna Njemacka vrsila 3 do 3.5 tone po ha, nisu imali kisu 2 i pol mjeseca. Biljke su potklasove odbacile a centralni klas je bio mozda 60% popunjen ako i toliko a uspjeli su navuci 3 do 3.5 tone po ha
Ufff kad bi meni bilo bar te 3t-3.5t po h ali čisto sumnjam
 
@fendt515c Kvalitet zemljista,vise djubriva ....imao sam i ja na dobroj zemlji cak preko 6t/ha u susnoj godini a na ostalim parcelama dobar deo je bio sa 2t/ha ....3 puta veci prinos samo zbog boljeg zemljista.
 
@fendt515c Kvalitet zemljista,vise djubriva ....imao sam i ja na dobroj zemlji cak preko 6t/ha u susnoj godini a na ostalim parcelama dobar deo je bio sa 2t/ha ....3 puta veci prinos samo zbog boljeg zemljista.
A da tako i kod nas necu reci susa jer susa je na onoj slici vec manjak padalina. Gdje je donja kvalitetna zemlja tu bi moglo biti 2 tone vise vec na gprnjoj losijoj zemlji. Ujos vecoj susi dolazi jos vise do izrazaja...
 
Gledajući sa strane, jako lepa pšenica, a kad zakoračiš i pogledaš od gore, onda se vidi koliko je retka i jadna.
 
Koliko je prosla godina bila rekordna,toliko ce ova biti losa, nesjecam se da je psenica potrefila dvije godine za redom.....
 
Ako je to jadno sta onda reci za ove koje ce uskoro da se vrse ?.Ova jos ima zelen zastavicar,dobra je ta psenica,dosta bolja nego mnoge kod nas .....
 
Nazad
Vrh