Pšenica 2021-2022

Mnogo smo mozgali šta se dešava, da bi na kraju zaključili da je do monsuna.
Parcela bila pola kukuruz, pola suncokret. Gde je bio suncokret tj, nije rađeno monsunom normalna psenica, a na drugoj polovini je to što se vidi na slikama. Tu je prskano monsunom.
I na kraju kada sam obišao sve njive sa psenicom koje su samo istanjirano kukuruzovište a prskano monsunom, manje više ista priča... .
I još jedno zapažanje: na jednoj parcelici pomešana pšenica i ječam. Pšenica se osušila a ječmu ne fali ni ona stvar....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sto nisi ranije presevao sta si mozgao do sad

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ja sam veceras zavrsio prskanje. Revycare 1l/ha i Fastac 200ml/ha. Prilikom prskanja sam primetio da ponegde ima ostecenog lista od leme. A prvo prskanje sam radio 30.04. Za sledecu god moram uzeti neki dr insekticid koji ima produzeno dejstvo i koji deluje digestivno. Ako takav postoji. Sad samo da dobije neku kisu ovih dana pa da vidim kakva je godina za psenicu.
 
Mnogo smo mozgali šta se dešava, da bi na kraju zaključili da je do monsuna.
Parcela bila pola kukuruz, pola suncokret. Gde je bio suncokret tj, nije rađeno monsunom normalna psenica, a na drugoj polovini je to što se vidi na slikama. Tu je prskano monsunom.
I na kraju kada sam obišao sve njive sa psenicom koje su samo istanjirano kukuruzovište a prskano monsunom, manje više ista priča... .
I još jedno zapažanje: na jednoj parcelici pomešana pšenica i ječam. Pšenica se osušila a ječmu ne fali ni ona stvar....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Jel to znači i da iza Adenga se može očekivati slična situacija, ispada da se Adengom unosi duplo veća doza iste aktivne materije po Ha negoli monsunom? Ima li neko iskustvo sa pšenicom iza Adenga?
 
Avenue vs sorta koja ne znam koja je( došla je u sejalici od nekog pre mene) jasno položen zastavicar za razliku od Avenue i visina drastično veća.............
280297215_5372502799466659_5064194646667239158_n.jpg
280469171_5372502546133351_209705375434019170_n.jpg
280187205_5372502152800057_6887014034829751810_n.jpg
 
Meni stalno dolazi pšenica iza Adenga,radim s njim već 6-7 godina, nikad problema, ali strogo poštujem dozu. Nekad znam nešto poduplat, ali ni tu nema problema. Više sam čuo da je ječam osjetljiviji na Adengo, nego pšenica.

Evo i slika od današnje zaštite da se vidi kako to izgleda. Odrađeno Elatus era + Cytrin max. Leme ima, ne prepuno, vise onako na oaze.

 
Prepisujem sve od Bećarr94... Osim slike, ona bi se malo razlikovala... Amistar I insekticid..
Spadam u one koji pšenicu rade ofrlje, ne volim da, se bakćem sa njom, al eto ove godine sam obratio pažnju i na nju... Radio sam zaštitu zastavičara, pre nekako i juče dok sam prskao kukuruze obiđem usput i par pšenica i kad, sam video kakva je, i još na početku cvetanja, odem i kupim otrove i udri...
https://postimg.cc/nXbSsCxH]
IMG-20220516-193248.jpg
[/URL][/url]
 
Svaka čast Srđane, koliko se sećam samo je, još pre par godina, Minđušar radio 3-4 zaštite pšenice, kad smo svi radili jednu, poneko dve.
 
Mindjusar svakako je dr za psenicu, a i za ostale kulture. Coveka ne poznajem, ali sam dosta saveta dobrih procitao u njegovim postovima. Steta sto je batalio forum. Setite se kada je on covek korisgio kratku tanjiracu, i sa njom isao na 3cm,a seme ulaze na 4cm. Pa prihrana kasnija, pa zastite... Svasta korisno se culo od njega, on kada je vijao prinos 11t/h neki ljudi nisu verovali, moje misljenje da on covek sada vija prinose 12-13t/h i vise mozda. Mozda je off, ali sam morao napisati kada ga je pomenuo cika Aca
 
Mindjusar svakako je dr za psenicu, a i za ostale kulture. Coveka ne poznajem, ali sam dosta saveta dobrih procitao u njegovim postovima. Steta sto je batalio forum. Setite se kada je on covek korisgio kratku tanjiracu, i sa njom isao na 3cm,a seme ulaze na 4cm. Pa prihrana kasnija, pa zastite... Svasta korisno se culo od njega, on kada je vijao prinos 11t/h neki ljudi nisu verovali, moje misljenje da on covek sada vija prinose 12-13t/h i vise mozda. Mozda je off, ali sam morao napisati kada ga je pomenuo cika Aca
Pitaj ga jel sad isto ocekuje 12-13t/h pa sve da zaliva dan noc I vitla se po ataru ko neki ludak nema od toga nista.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh