Pšenica 2021-2022

jel neko prskao psenicu ujutru?jel ima rose?ili dokle traje rosa,planiram ujutro da idem da prskam,pa dal cu stici jednu turu a da me neuvate visoke temperature
 
Pa sad zavisi sta je ujutru,ja sam jutros bio nesto posle 7 na njivi valjda,nisam gledao na sat iskreno,uglavnom nije bilo rose ni malo,ne verujem da je uopste i ima.
 
Ja planiram uvece da joj radim zastitu a ne preko dana kad opici vrucincina

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja cu sacekati kisu, ako padne dobra kisa onda cu tretirari nesto, ne planiram neka veca ulaganja, verovatno ce ici samo duofen i insekticid, do sada sam radio dva puta zastitu od bolesti i insekta, ako kise ne bude nece ni psenice, nema svrhe da ulazim dublje u blato 80% ljudi kod mene nisu prskali uopste i imaju isto zdravu psenicu.
 
Ja imam vremena, psenica mi je kasniji rok setve, tek ce 6-7 dana da cveta, videcu sta ce biti na kraju.
 
Pa i ja moju sam sejao krajem Oktobra,od cetvrtka ili vikenda videcu kad cu krenuti da je zastitim

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja planiram uvece da joj radim zastitu a ne preko dana kad opici vrucincina

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
pa bolje je uvece,danas sam jednu turu uvece oprskao,ali ceka me prskanje kukuruza,soje,suncokreta,pa vetar...jedna tura ujutru,druga uveca,pa stignem..ja sam mislio da rosa je bar do 8h,ali ako je nema,nevalja...bar rosu da ima,ako kise nema..
 
Mene ne zanima rosa nego meni je lakse uvece nije vrucina

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Kws extreme .
9987b3a8e9c8b33e6de38e126404a53c.jpg
63ab6882a299ba22e38f9a6fbe7cad5b.jpg


Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Vidim koja je aktivna materija, a pitao sam za sam naziv preparata - recimo Prosaro ili nešto drugo?
 
Ja odlucio .Kao susa i onda nije neki napad bolesti a i nema kod mene za sad bolesti ,Zamir( prohloraz i tebukonazol).I prehrana Nika fert 3kg po ha pa ce da vidimo..
 
Nazad
Vrh