Pšenica 2021-2022

Juce i danas prskana psenica, negde Reviker negde Elatus era, dodavano i 200ml Karate zeon i Yarina prehrana Tiotrak 2l po hektaru.
Zapazanja su da ima dosta retke psenice. Od njive do njive je sityacija od odlicnih do dobrih. Najlosija je rana setva prva dekada Oktobra, a najbolja je ona od 20.10. Sutra nastavak na zadnje rokove od 30.10.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Moja zapazanja su sledeca odnosno odluke pri sledecoj setvi:
1. Setvu pomeram u kasnije rokove tek od 1 novembra
2. Zetvene ostatke ako budem smeo i mogao ima sibica da radi
3. Seme u mojoj doradi zasticeno junta kvatrom ili jos bolje se pokazlo imidan plus fungicid
Sve ovo zbog cikada i virusne patuljavosti jer moje seme gde je zasticeno juntom ima cikada samo gde je kombaj sasuo otkos ali i tu nije strasno ,tamo gde je imidan fungicid nema stete ,u sredini njive posejan apilko debilko samo zastita fungicid tu ga je cikada razvalila prinos za 50 posto manji sigurni.
Da li taj apilko zarazen sa tim virusom moze za seme posto vidim lepu vlat na tom sto je ostalo ?
 
Marko, ovo zapažanje pod tačkom 2. mi se mnogo sviđa. Kako nas razne gamadi sve više napadaju, moraćemo se izgleda vratiti na preventivne mere naših starih.
 
Meni na brdu svake četvrte godine dolazi kukuruz, pošto sejem kukuruz - pšenica - suncokret - pšenica, i praktikujem paljenje.
Pre dve godine imao sam problem sa cikadama, bile su samo na njivama na kojima je predusev suncokret. Na kukuruzištima ih nije bilo.
 
Meni se psenica osusila tamo gde ima najvise zetvenih ostataka, najbolja je gde je dobro ugazena u setvi i gde nije orano.
 
Zavrseno prskanje psenice u cvetu. Isto seme isti dan sejano, a neke njive na pocetku cvetanna, neke u cvefu i jedna njiva tek zavrsava klasanje. Do duse nisu u istom delu atara,ova sto zavrsava klasanje i najbolje izgleda i naj vise obecava. Sve sam uradio pa sta bude. Isao sa decisom i postulat (protiokonazol) . U pitanju je solehio.
 
Bifentrin je sjajan al ukinuse i njega. Nigde nisam uspeo da ga nabavim.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Одрађена данас заштита у цветању, још до жетве овај горе да одради своје..
432f56fe6a3e6881e08a4a05f258d5db.jpg


Послато са SM-A530F помоћу Тапатока
 
Isao laidirom u prvom tretmanu, pa nije uspelo, sad zvekno fastaka 2dcl/ha, umire.. Bez 1,5 do 2dcl nemoze

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh