Pšenica 2021-2022

Mindjusar svakako je dr za psenicu, a i za ostale kulture. Coveka ne poznajem, ali sam dosta saveta dobrih procitao u njegovim postovima. Steta sto je batalio forum. Setite se kada je on covek korisgio kratku tanjiracu, i sa njom isao na 3cm,a seme ulaze na 4cm. Pa prihrana kasnija, pa zastite... Svasta korisno se culo od njega, on kada je vijao prinos 11t/h neki ljudi nisu verovali, moje misljenje da on covek sada vija prinose 12-13t/h i vise mozda. Mozda je off, ali sam morao napisati kada ga je pomenuo cika Aca
Ili je batalio poljoprivredu, pa se "vija" negde po Nemackoj ili Svedskoj.....
 
Juce zavrsena prihrana vodom preko korena, Avenue, 200KG kana i prskanje od trave od dodatnih troskova. U Bogaticu nije pala kap kise, prelazimo u pustinju rano.
1652820753060.jpg
 
Posle sinocne padavine sledi zastita cveta,kisa je pala u poslednjem trenutku...

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
kiše ni na vidiku kod nas, 1 pitanje jel ima smisla navodnjavati pšenicu iz bunara dubine nekih ajmo reći 18 do 20 metara? ono jer je voda hladna, možda je glupo pitanje ali ozbiljno razmišljam o tome na svojoj zemlji uložiti u takvo šta.
 
Neke od mojih pšenica. Prva zaštita je bila sekator + furore + falcon forte + insekticid, neke parcele radjene sa palasom...
Druga zaštita odradjena samo na dve parcele (ne cele, ostavljena kontrola), duet ultra + insekticid. Poredjane sorte po redosledu, od najgore do najbolje. Alcantara i ove, kao i prošle nosi pobedu, bar za sad. Sreća pa nje imam zasejano na skoro 50% površina. Alcantara je sva na suncokretištima. Sve parcele su dobile jednu prihranu od 200 kg AN-a po hektaru. Bio sam spreman i za drugu, ali kiše nije bilo jako dug period tako da je druga prihrana izostala. što se tiče osnovnog, neke parcele su dobile 200 kg Map-a, neke od 150 do 250 kg ruske 16-ice, neke samo 100 kg Ureje u jesen (sve po hektaru). Pošto imamo u selu veoma različitu zemlju po atarima, ove godine su najbolje pšenice na lakim zemljištima, koja se po klasi vode kao 6-a i 7-a klasa. One parcele sa težom zemljom za obradu, na njima su pšenice uglavnom slabije. Sve je sejano izmedju 21-og i 29-og oktobra.

Anapurna. Ona mi je najslabija.

3KMULBg.jpg

SbhoEOI.jpg


Avenue. Ostao poredak.

wxrWZB6.jpg

IUdSHoA.jpg

kx3PuOf.jpg


Apilco.

cDamCYo.jpg

p6w5k0x.jpg

s8p3uTg.jpg


Alcantara. Od svih najbolja.

ZD48gky.jpg

TUgiD9I.jpg

0HWGJ9g.jpg

TwcUdED.jpg

6UbhPIi.jpg

BKsWwG5.jpg

2U6PFTB.jpg

5fgpQl9.jpg

SYKtGus.jpg
 
Poslednja izmena:
U Lazarevcu i okolini je palo jedno 200L kiše odokativno od Nove godine, dok je kod mnogih drugih to jedva 50L ako se računaju padavine od litru, dve.
Pratim količine kiše i taj kraj je uvek medju vodećim.
Tako da, mož' ga prskati i šećernom vodicom kada nema kiše, džaba.
Vidi se na slikama da je uloženo truda, ali su i vremenske prilike pogodovale.
 
Nazad
Vrh