Pšenica 2021-2022

@North ARMY Smesno u tri lepe ,evo svi mi kojima se psenice suse sve vise iz dana u dan umiremo od smeha.
E samo jos cekam da krenu pojedinci da se hvale agrotehnikom,3 zastite,tona djubriva bla bla bla ...
 
U Lazarevcu i okolini je palo jedno 200L kiše odokativno od Nove godine, dok je kod mnogih drugih to jedva 50L ako se računaju padavine od litru, dve.
Pratim količine kiše i taj kraj je uvek medju vodećim.
Tako da, mož' ga prskati i šećernom vodicom kada nema kiše, džaba.
Vidi se na slikama da je uloženo truda, ali su i vremenske prilike pogodovale.
Kad već porediš, uporedi kakvu zemlju imam ja a kakvu Bečej.
 
Hvala Aco, slažem se za sušu, ali sa istom agrotehnikom i istom količinom padavina ta zemlja će dati daleko veći prinos nego ova moja. Plus što je ovo ipak 300 m nadmorske visine.

Nažalost, neki delovi naše zemlje su dobili baš malo padavina, ali složićete se da i količina od 200 litara od Nove godine do početka juna je mala, u odnosu na ono što bi trebalo da imamo. E sad, vreme je takvo kakvo je. Tu mi ne možemo ništa.
 
Pa to ti kazem hladna voda nije dobra
To isto nije dobro zamisli da padne kiša hladna?
Sve biljke odu u krasni prehlade se
 
kiše ni na vidiku kod nas, 1 pitanje jel ima smisla navodnjavati pšenicu iz bunara dubine nekih ajmo reći 18 do 20 metara? ono jer je voda hladna, možda je glupo pitanje ali ozbiljno razmišljam o tome na svojoj zemlji uložiti u takvo šta.
veći mu je šok suša nego hladna voda, bolje mu je išta nego ništa, treba žegu izbjegavati. Pitanje je kapacitet bunara na 18-20 metara hoće li biti dovoljno za neki ozbiljan tifon u sušnom razdoblju?
 
20220519-151112.jpg

Odrađen T2, pšenice imaju potencijala, nadam se nekoj pristojnoj kiši inače qrčina od prinosa.
 
kiše ni na vidiku kod nas, 1 pitanje jel ima smisla navodnjavati pšenicu iz bunara dubine nekih ajmo reći 18 do 20 metara? ono jer je voda hladna, možda je glupo pitanje ali ozbiljno razmišljam o tome na svojoj zemlji uložiti u takvo šta.
Naravno da se isplati ulaganje u bunare i zalivne sisteme. Bolje i hladnom vodom nego nikakvom. Kod mene celo selo zaliva povrce iz bunara, rasprskivacima i danju i nocu...
 
Nazad
Vrh