Pšenica 2021-2022

Kod mene Apilko je izbacio klas u skoro 100%. Vidim na uvratinama da tek po neka cveta. Ali je to malo. Mozda cu sutra ili u ponedeljak da je isprskam. Ima poneka lema. Ali zato vasiju i na klasu i na listu i previse. Prava najezda.
 
200 do 220l do sad sam isao malom agromehanikom od 440l za dva hektara taman..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja sa idkt samo i radim, osim ako nije bas vetar. Idkt pokriva odlicno, ali mislim da u ovom slucaju ne treba stedeti vodu. Radio sam ja i sa 150 l bilo odlicno.
Kod mene psenica nije prioritetna kultura, odradim je za dan, a prskalica od 1200 l.
 
Slazem se. Ja ne mogu tako brzo,treba 2-3 dana. Prosle godine sam radio 100L/kj sa Idkt 03 i bilo je odlicno,ove godine cu raditi sa idkt 04 ist0 100L/kj
 
Totalno si u pravu.
Jbg ko je bio mudar i lukav duet ultra je prošle godine mogao da se nađe za 3000din 1L a ide 3,5kj. Za tih 900din/kj se ne treba ciganiti po meni. Neka je to samo 30kg žita. Toliko će sigurno pomoći da bude više.
 
Ali sa cim ici?Kaze imaju Zamir,Prosaro Elatus era.Cijene su Zamir najjeftiniji a Elatus najskuplja.
 
I kod sa ušpicilo žito od vrućine...
e43ab1e39e36af87a3c186f1dc3b4f6f.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Oprskao psenicu duet ultra i lambada ,jedno 1 sejao orginal apilko za seme to je katastrofa nije bilo zasticeno insekticidom seme cikade i virusna patuljavost su cuda napravile nema ga pola
 
Na 99% herbicida i fungicida svih proizvođača preporuka je 200-400l /ha

Nije mi jasno sta tu bilo ko ima da prica da je bolje sa manje?!?
 
Nazad
Vrh