Pšenica 2021-2022

Hemija na ovu susu nista dobro. Insekticid je tu ako se pojavi lema i tripsi da se deluje. Psenice su zdrave i nema nekih izrazenih simptoma bolesti barem te koje sam video u prolazu prskanja. Danas zavrsavamo prvi krug kukuruz i suncokret. Sutra obilaza psenica. Od ponedeljka ide novi krug.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tako sam i ja mislio pre neku godinu psenica zdrava kakva zastita u cvetu nema potrebee... kad smo krenuli da je skidamo pola klasa suplja zrna fuzarijum sve sredio,od tad zastitu u cvetu uvek radim

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Tako sam i ja mislio pre neku godinu psenica zdrava kakva zastita u cvetu nema potrebee... kad smo krenuli da je skidamo pola klasa suplja zrna fuzarijum sve sredio,od tad zastitu u cvetu uvek radim

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
I to sa kvalitetnijim fungicidom......koristim Caramba za zastitu klasa, a prva zastita kazu da se odradi sa najjeftinijim sredstvom......i bude dobro
 
Avenue se jos drzi. Pocinje negde negde da izbacuje klas.
280381168_568633684565604_5596017652205121932_n.jpg
 
Danas sam oprskao jecam koji je procvetao...okvasivac,insekticid i fungicid. Sutra prskam Aveniju koja je takodje pocela da cveta...
 
Tu đubrad sam imao na ječmu pre par godina.
Prskao jednom Decisom,drugi put Fastakom u punoj dozi i skoro da nisam ništa uradio.
 
Nazad
Vrh