Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedne godine su u prolece sve psenice bile nikakve u ataru, zute i nikako da krenu sa rastom. Tada sam uradio sa pozajmljenim nosenim obicnim valjkom koji i nije bio nesto tezak i u roku od 7-10 dana su moje bile neuporedivo bolje nego komsijske koje nisu valjane.
 
Da li ce neko iskoristiti ove mrazeve za vikend da baci ureu? Razmisljam se, da ne bude posle da nema jaceg mraza, blato pa da ne moze da se udje kako je bilo prethodnih godina u glavnom...al se nesto tripujem da nije rano ::vadjenje_repe::
 
To od oka ne mozes videti,mora da se setas po njivi i ako malo tones valjati,mada i da ne tones opet nece skoditi,nije to neki trosak.
Ako ce se valjati normalno po suvom,ali ne sekiraj se ako po malo cupa,nece biti nista i normalno bice zelenkast valjak od sokova,bez problema po dalji razvitak.
 
Februar mi ok za prihranu ureom, ali januar mi bas rano. Bice lepog mraza i snega valjda i krajem februara pa da ulovimo par dana da se to razbaca, nije nikad ostao na prikolici.
 
Sobred spava dubokim zimskim snom....
na jednoj slici se vidi komsijska psenica koja je sejana par dana posle moje ali je nesto pozutila,inace isto je repica bila predusev.



 
Poslednja izmena:
Jutros išao malo u obilazak a ujedno i trovao miševe.
IMG_20210116_105008.jpg

IMG_20210116_105005.jpg

IMG_20210116_102635.jpg

IMG_20210116_102632.jpg
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh