Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene došli selektor i njih trojica. Ćale je bio u prikolici da lopata kad nije više curilo na šiber, sve ostalo oni radili. Džakovi na 40 kila pa štepanje pa slaganje na paletu. Uzeli 5 dinara po kili očišćenog semena...
 
Kod nas postoji subvencija na psenicu, pod uslovom da se sije original sjeme, odnosno ako se kupuje, nekih 150 evra je od ove godine, sto mu dodje vise nego dovoljno za kupovinu. A ko sije svoje sjeme uopste se ne selektuje, jer i nema selektora, skoro zanemariv broj, nego se pici onako, ne trijerisano, malo se podigne sjetvena norma i to je to.
 
A kad treba da seješ 5 sorti?! A kampanja soje i kukuruza i prikolica uvek fali...?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ja bacim vestak i zatanjiram i tek onda selektiram,i odmah setva,tada mi prikolice vise ne trebaju ni za sta osim za seme. Ovde soju niko ne seje,pa ni ja. A kukuruz je uglavnom gotov do 20.9.
 
Ja imam dve prikolice Kikinda, koje drzim iskljucivo za semensku robu, kad zavrsim sa psenicom, selektiram soju i sve tako u krug.
 
Sejali smo ga prošle godine ,sviđao mi se ali ga je led tukao pa prinos nije merodavan.Ostavili smo za seme Ove godine najbolje rodio ali je bio u delu atara gde je pala neka kiša ,opet nije merodavno .Meni se sviđa.
 
Falado 5 tona po jutru prosek na 10 jutara ,seme orginal doradni centar Becej ekstra je bilo sejano 120 kg po jutru u optimalnom roku ,prihrana 200 kg ureje plus stajnjak i osoka ,dva tretmana prvi put sekator falkon i medaks top regulator i drugi tretman duet ultra i insekticid , nije bilo poleganja i nije ga napala lema stigao za zetvu dva dana posle lg avenu
 
Sy mojson sitan svega 100 kg po jutru bacila masina ista agrotehnika napala ga lema delovao malo losije od Falada ali na 4 jutra prosek 5.3 tone skidan u isti dan .sad sam u dilemi koji da sejem
 
Da li je neko imao posejanu psenicu LG Apilko? Toliko su je danas hvalili na tv-u da nije normalno, pa me zanima vase iskustvo.

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
jedino sam jos planirao da stavim jedan puz na prikolicu i da se sa njim puni sejalica
То имаш готово да се купи,само развучеш хидраулична цријева од трактора до краја приколице.ако хоћеш сликаћу ти да видиш како иде.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh