Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ostavljeno Sobred i Ingenio. U planu da probamo još i Apilco.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Selektovao bih ovih dana pšenicu koju sam ostavio za seme. Da li je rano da se odradi i tretman semena? Imam defender, ostao mi od prošle godine. Ili preporučujete neko drugo sredstvo?
Za seme ostavljena Alcantara i KWS Foxyl.
 
Ja sam odma posle žetve sve odradio i eno je stoji i čeka oktobar...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ja hteo ili ne moram to odraditi ovih dana.. Trebaju prikolice za suncokret a zauzete su sa pšenicom..
 
Ja sam pre neki dan kod drugara prvo seme psenice istrijerisao i zastitio imidoklopiridom i tebukonazolom

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
I mi odradili selektiranje. Samo LG sortiment.
c6147ebbaf89fb52863686ab88714266.jpg
2aaf8d97cdc8391d1defa12a627a4331.jpg
7909cbeda24749a8bf8c23e0e2b6db9c.jpg
 
Obična spirala, samo što je dodat rezervoar za hemiju, i crevo sprovedeno do usipnog koša spirale. Na drugom placu mi je, pa ako ima potrebe slikacu.
 
Ja uvek selektiram zadnju nedelju u septembar mesec ili mozda i prve nedelje oktobra meseca.
Inace ostavljeno solehio,gabrio i sobred.
 
Ne sejem zito 10-15god.
Imam u planu neku raniju sortu da bi mogao kupus posle i mozda postrnu soju.Povrsina ce biti od 3-8kj To mogu da zalivam.
Koje ranije sorte postoje?
 
Данас и ја свој "Јети" селектовао и човек који ради селектором додао неки фунгицид, колико издалека видех амбалажу, из "Агромаркетовог" асортимана. Чисто да можете да поредите - цена услуге је 3 динара по кили селектованог семена.
 
Jel odma meri i džakira i jel ima svoju ekipu što radi ili ti moraš da nadješ ljude?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Јок Миксер, дошао човек, инсталирао опрему, окупило се нас неколицина којима треба та услуга, он пазио на мешање фунгицида и избачене примесе, а ми сипали у селектор, пунили џакове и џамбо вреће и пичили док се није обавио посао. По' метера по џаку, па пута број џакова и ето ти колико треба да се плати. Е јединио не знам како су се обрачунавали са тим џамбо врећама, ал' људи ваљда знају колико стаје у њу.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh