Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Па знаш, претходних пар јесени су код мене биле сушне, и то што сам у ово неко време и сејао (док данас чекам да скинем кукуруз, па тек онда спремам за сетву), није пуно значило, јер је семе барем пар недеља просто џеџало у сувој земљи и ницало почетком новембра. Укратко, не једим се много што ћу вероватно "промашити" оптималне рокове сетве.
 
Ми јуче посејали на две њиве пшеници Целуле, после тога покушали да спремимо остале њиве, није ишло доњи атар нижи, лепило за тањиреу божију матер...
 
Posejao 2 njive Modern moje seme 250kg/ha i kisa me prekinula za nastavak. Posle ovih kisa nadam se da zavrsim pripremu gde nisam mogao do sad i da krenem ozbiljno u setvu.
 
Mi smo juče I prekjuče nesto posejali Avenue, I povaljali. Ostatak kad dozvoli vreme.
c1abd91cff77e5f4e7b6893fcde7476c.jpg
 
Poslednja izmena:
Juče razbacan veštak, 200 kg MAP-a i 100 kg Urea po hektaru. Od sortimenta nabavljen LG Alcantara, Apilco, Avenue i za probu Aneri. Od moje dorade ide Alcantara i Avenue. Ako ne bude mnogo kiše danas, u planu je setva za vikend.
 
Ja sam 25% površina posejao ostalo je spremno 2 puta tanjiracom i pređeno teškom drljačom čekamo da ubeli pa setva .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh