Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas u ataru jako sarena situacija, jecmovi nikada bolji, psenice ovako i onako. Ima psenica na kukuruzistima gde su nacisto nestale, psenice gde je pred usev bio neki suncokret prskan preparatima, pulsar,kvazar, imaju negde bas jako vidne tragove hemije, negde manje. Psenice na suncokretima koji su radjeni zamenama za expres, odlicne bez posledica. Inace radio sam N min analizu, 24-25% je vlaga u zemlji, a preporuka za mene je prva prihrana sa 77kg/ha cistog azota, i druga prihrana sa 30kg/ha cistog azota. Mi smo sada dali 68kg/ha azot,(85kg uree po kj) vise cemo dodati azota u drugoj prihrani.

Nada poslednja umire.
 
I nama ce dobro doci ovaj sneg da spusti ureu u zonu korena. Juce na predavanju Syngente savetovalio da se ipak malo saceka sa prehranom za pola februara. Mi smo ipak pozurili dve nedelje pa sta mu Bog da. Licno mislim da nismo pogresili jer je psenica sejana u ranim rokovima i da joj je azot nece naskoditi.
 
Kod nas u ataru jako sarena situacija, jecmovi nikada bolji, psenice ovako i onako. Ima psenica na kukuruzistima gde su nacisto nestale, psenice gde je pred usev bio neki suncokret prskan preparatima, pulsar,kvazar, imaju negde bas jako vidne tragove hemije, negde manje. Psenice na suncokretima koji su radjeni zamenama za expres, odlicne bez posledica. Inace radio sam N min analizu, 24-25% je vlaga u zemlji, a preporuka za mene je prva prihrana sa 77kg/ha cistog azota, i druga prihrana sa 30kg/ha cistog azota. Mi smo sada dali 68kg/ha azot,(85kg uree po kj) vise cemo dodati azota u drugoj prihrani.

Nada poslednja umire.

Da nisu zeznuli preporuku,pa umesto kj napisali ha?
 
Screenshot_2018-02-03-15-40-23.png
Ovo je ona njiva sa slatinom zito na zito,bacio sam 250kg ureje po ha ,pre nego sto je stigla analiza.
 
Nikola je u pravu! Dešavalo se da lošija pšenica na oko u ovo vreme da veći prinos od ove kao bolje na oko u ovo vreme. Vršio sam sa mojim kombajnom obe (i levu i desnu)!
 
Kolega je uradio prihranu sa ureom 11. januara, njegovo pitanje je sledece: da li mislite da je rano i neko vase misljenje??Hvala u njegovo ime :ppozdrav:
 
Kolega Zuza vas drug je trebao da se pita pre nego sto je uradio ,inace i strucnjak kojeg veoma cenim dr Miroslav Malesevic savetuje da se prihrana obavi oko 15 februara naravno ako vreme i uslovi to dozvoljavaju
 
Ako prvu zastitu odradim falkonom,a za trecu planiram duet ultra,sta predlazete izmedju?

ako imaš dobru pšenicu idi zantarom u zastavici kad zastavica bude više od pola vani (naravno ako ti se vrijeme potrefi). mi smo dobili nove sdhi fungicide (nisam čuo da su registrirano još kod vas). pa zato zantarom.

- - - - - - - - - -

zašto bi bilo gotovo? javljaju hladno vrijeme, pšenica neće još sa vegetacijom krenuti.

- - - - - - - - - -

ajd jedno pitanje, šta je bolje po vama falcon ili opus team? falcon 0,6-0,7 opus team 1,2 doza
 
Ako zatopli, onda brže djeluje KAN ili AN. S ureom, po mojem mišljenju, tada ne bi bilo previše efekta. Ja ću vjerojatno baciti ureu za 10-15 dana, ako pšenica ne bude jako pod snijegom. Trenutno ga ima 5-8 cm, ali prognoziraju novi u srijedu i niske temperature još mjesec dana.
Vremenska
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh