Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sejao je jedan moj prijatelj i rodilo je isto kao i obična pšenica, oko 3t/kj.
Izgleda da to nije baš tako kako se reklamiralo... da je u sušnim godinama mnogo bolje nego obična pšenica... ?

Pa kao zato sto ima veci zastavicar, i sto ima dublji korijen. Npr u susi sorta da 40 meteri, ova daje 20% vise.... e sad to su price ovih sto ju prodaju, a u normalnoj godini par % je rodnija. Plus sto bi trebala biti manje osjetkjiva na bolesti. E sad ako vas se vise uvjerilo da ne moze dati taj prinos onda je to tako. Znam za hibridni jecam da sije konvencionalbi, ali kad uzmete koliko kosta sjeme u najbolju ruku dodjete na isto. Posto je bilo sjeme hibridnog zita?
 
Sejali su to kod nas, po odustali. Isti gazda jesenas obican Ingenio seje umesto HiFi
 
Sta bi kolege....niko mi ne odgovara na moje pitanje.Ipak niko nije sejao psenicu na medjusobni razmak redova od 25cm?
 
I ja bas nisam nesto odusevljen. Nista to nije specijalno, ili pak da bi bilo trazi specijalne uslove.
 
Sta bi kolege....niko mi ne odgovara na moje pitanje.Ipak niko nije sejao psenicu na medjusobni razmak redova od 25cm?

Nemam iskustva, znam da danas prace sijacice na 15 cm umjesto na 12,5 navodno su malo zadovoljniji na 15 nego na 12,5 oko neki stvari a sada na 25 neznam, znam samo da ce ti sigurno korovitije biti nego na 12,5
 
Juce stigli lekovi za psenicu.
7c2edeb08ddf54f10701c087e0f7587d.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
koja je cijena i kad se primjenjuje u cvat ili prvi tretman?gdje si kupio?
 
Novi preparat za sada ga nema kod nas a po upustvu sve znacajne bolesti resava od prvog do zadnjeg tretmana.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Vidim da godinama donosiš hemijska sredstva odande i reci mi koja je razlika između tih i proizvoda koji se plasiraju kod nas naravno ako si upoređivao.
 
Neznam da li su bolja ali je sigurnije nema prevare a i manje kolicine idu po hektaru. Na primer Fastak ide u repici 80mlg. a nema ni smrada. Kod nas se sve falsifikuje pa nebih da bacam pare za te preparate koji ne deluju a posle nam izmisljaju kako nismo nali kako s koristi. Jos kad bih i vestak mogao doneti preko videli bi da bi prinosi bili daleko veci od cele EU.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ovo je Austrijsko ili Nemacko trziste. Meni su doneli Laudis iz Austrije prijatelji i nisam primetio nikakvu razliku. Zanimljivo da je tamo skuplji nego ovde bio.
 
Neznam da li su bolja ali je sigurnije nema prevare a i manje kolicine idu po hektaru. Na primer Fastak ide u repici 80mlg. a nema ni smrada. Kod nas se sve falsifikuje pa nebih da bacam pare za te preparate koji ne deluju a posle nam izmisljaju kako nismo nali kako s koristi. Jos kad bih i vestak mogao doneti preko videli bi da bi prinosi bili daleko veci od cele EU.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Kako mozes kupiti preparate u slobodnoj prodaji?
koliko sam ja upucen u EU bez recepta zastitara za prijavljenu parcelu i prijavljenu kulturu nemozes kupiti bilo sta i bilo koliko:sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh