Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prvo vodena zajednica neodrzava kanale,lokalne samouprave zatarabe cene da ostane par 100 hektara neobradjeno pa se tu kupe divlje svinje.Ima itekako povrsina Obedska bara ,Srbija sume to je par 1000 hektara u hoces da kazes da nemaju gde.?
Da bi se one tu zadrzale treba nesto da ih privuce znaci treba posaditi biljne kulture koje one jedu i ubaciti i krme kulture ali to nema ko da radi i zato mi poljoprivrednici ispastamo.Ja bi se eto rado menjao sa vama kojima d.svinje prave stetu da dodju u moje njive::namigivanje::
pddtzn8gvxknu9sz482s.gif
lifgtjlbmdnt34mvvlh.gif
 
Stice i do vas polako,one emigriraju dosle do Mihaljevaca,Simanovaca,polako ali sigurno idu.:ppozdrav:
Sta ti kazes Nikola Ilic za zemlju u Asanji i slatine?:osmeh:
 
Prvo vodena zajednica neodrzava kanale,lokalne samouprave zatarabe cene da ostane par 100 hektara neobradjeno pa se tu kupe divlje svinje.Ima itekako povrsina Obedska bara ,Srbija sume to je par 1000 hektara u hoces da kazes da nemaju gde.?
Kad sam pre par godina dolazio do Asanje gledam ispred sela veliko jezero kao fudbalski stadion a pored jezera na dva metra kanal prazan ni kapi vode u njemu. Zemlja ne propusta vodu skoro nimalo. Voda ode samo kad ispari ili neko ako prokopa ta dva metra pa ode u kanal.
 
Tu sam ja njivu radio do ove jeseni tj 3godine kopali smo kombinirkom kanal i 3hektara dobili zemlje ima slatine i crne zemlje,inace njiva se zove u katastru Male slatine.
 
Ljudi imam jednu parcelu koju radim tek godinu dana, a pre toga onaj sto je obradjivao nije bacao nista od mesavine niti MAP-a.
Ja sam sada bacio u jesen Map kao i na svim parcelama ali se samo ta parcela zuti. Nedostaje joj djubriva.
Da li ce joj pomoci ako bacim sada nesto MAP-a?
 
Ljudi imam jednu parcelu koju radim tek godinu dana, a pre toga onaj sto je obradjivao nije bacao nista od mesavine niti MAP-a.
Ja sam sada bacio u jesen Map kao i na svim parcelama ali se samo ta parcela zuti. Nedostaje joj djubriva.
Da li ce joj pomoci ako bacim sada nesto MAP-a?

Ne moze Map nista povrsinski da uradi. Da tebi ne fali azota?
 
Divlje svinje nemaju cime da se hrane u cistoj sumi.One su obicno blizu oranica pogotovo vole gde ima trnja da se sakriju.Inace prave mi dosta stete,dok recimo 10 km vazdusnom linijom u bukovim sumama ih nema ili,samo u prolazu.
 
Dali ove temperature (noću minus a danju veliki plus) nešto smetaju pšenici? Msl nije neki minus.
 
Pa tolike razlike u temperaturi u toku dana i noci,nisu sigurno dobre i sto ce tako biti danima. E sad videcemo kako ce se to odraziti na ozime kulture.
 
jel itko sijao hibridnu pšenicu ove godine? kakvi su prinosi ovog ljeta bili naspram konvencionalnih sorti?
 
jel itko sijao hibridnu pšenicu ove godine? kakvi su prinosi ovog ljeta bili naspram konvencionalnih sorti?
Sejao je jedan moj prijatelj i rodilo je isto kao i obična pšenica, oko 3t/kj.
Izgleda da to nije baš tako kako se reklamiralo... da je u sušnim godinama mnogo bolje nego obična pšenica... ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh