Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@zarkovmali Koliko je realno da očekuješ tu prinos?
 
Ako ne bude barustina 4po hektaru ,ako bude visevise bice lepo,ako bude barustina ode voz nizbrdo 3tone po hektaru plafon .
 
A ostale kulture, naprimer kukuruz suncokret?
I ja imam jedno 10 hektara takve zemlje, kod nas je to bela glina. I mora se birati momenat kad ce se raditi inace ne moze da se sredi za setvu.
 
Uradis je po blatu godina u najavi otisla u aut,kukuruz nista,a suncokret treba da ima svakih 5dana kisu da bi napravio 2.5tone po hektaru,ovako izgori ode u aut sav i tesko je uci u prolece i spremiti.
 
Jos malo pa tri broja ... :)Salim se malo 50+hektara ima,sve sam poorao pa spremio za zito 20_tak hektara sto je bas lose bacio moje seme 2 reprodukciju,dobice sve sto mu sleduje pa kako bude.Pa kod mene u skladiste da dobijemo bolju cenu i nekako se nalazi matematika.
 
Kod nas bi retko ko radio bas takvo slatinasto zemljište. Ima jedna parcela bas tu negde oko 50+ ha i nju pokušavaju da rade, ali uvek bude katastrofa. Pricalo se da ce je posumiti, ali nisu jos. To bi bila ubedljivo najbolja iskoristenost.
 
Nijedna biljka nevoli slatinu mozda bi kamilica uspevala bolje od ratarskih kultura ali kazem mozda jer nisam nikad gajio kamilicu (bude prisutna kao korov na slatini)
 
Ako moze,dobro,eto resenja...ako ne onda sto kaze paor,suma i a u majcinu..sta vredi i dzabe da daju ako si na nuli ili u minusu..
 
Mi ovde nemamo da biramo toga ima 30_35% zemljista sa slatinom.Ovde se uveliko cepa baba,dok vi necete sa piletine na krtinu.:ppozdrav::osmeh:
 
To sam taman i ja hteo da napisem nije to bilo dzabe zaparlozeno u pasnjake ali jbg dosla neka nova vremena pa sad se ore sve sto se moze.
 
Isto i kod nas, licitirali ili mozda i nisu, ko ih zna, ali poceli su zadnjih godina izorati i pasnjake koji se nikad nisu obradili, gde je silna slatina i gde skoro da nema roda ni u susnim godinama a u kisnim nemaju sanse uci u te parcele.
 
Treba to sve obradjivati da sto manje trnja bude ili kositi u seno,i sumske uprave kada bi ogradila svoja lovista moglo bi se normalno obdradjivati,a ovako divlje svinje su osvojile sve dosle su do braca Matica u selu koji nemaju veze sa sumama.Drzava je jedini kirivac za sve ovo i stocni fond...:off_topic:
 
Nisu divlje svinje dosle kod nas nego mi kod njih jednostavno toliko smo zaorali da smo zabrazdili duboko u njihova stanista i te sume da su malo redje orali bi i imedju drva kako smo krenuli!
 
Prvo vodena zajednica neodrzava kanale,lokalne samouprave zatarabe cene da ostane par 100 hektara neobradjeno pa se tu kupe divlje svinje.Ima itekako povrsina Obedska bara ,Srbija sume to je par 1000 hektara u hoces da kazes da nemaju gde.?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh