Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
šta je trenutno aktuelno za miševe u pšenici?
 
Ovo je Austrijsko ili Nemacko trziste. Meni su doneli Laudis iz Austrije prijatelji i nisam primetio nikakvu razliku. Zanimljivo da je tamo skuplji nego ovde bio.

Cesce je da su tamo sredtva skuplja iako ima par iznimki, jer da su vamo te cijene putanje koliko bi uspjeli prodavati sredstava.
Taj fandango bi bio zakon u 1. Zastiti, ili u2. Gdje ima hrdje. Mi cemo dobiti ascru u rh, to je nesto skroz novo i na samom vrhu. A fandango je vise cibi mi se za austrijsko trziste vec za njemacko, i odlicno je u jecmu npr.
 
Da neće neka zaštita biti potrebna već u januaru/februaru, kako je krenulo sa vremenom? Po Acuweather prognozi vremena neće ni biti zime (zimi).
 
Da neće neka zaštita biti potrebna već u januaru/februaru, kako je krenulo sa vremenom? Po Acuweather prognozi vremena neće ni biti zime (zimi).

Lako moguce, samo sto onda opet javlja koji minus nocu pa bi prskalicu opet morao za zimu konzervirati. A valjda nece stalno ovako biti. Nece nam to pasati nikako
 
Neko je ranije napisao (neka mi ne zameri sto se nesecam ko) narani svinje i ne brini.Vreme je praznika a zita sad miruju i tako i treba da bude,videli smo kakvu golgotu je prosle godine prezilvelo pa je posle bilo dobro (ne svugde ali uglavnom je )
 
Ja moju psenicu nisam obilazio vise od mesec dana. Mozda prosetam tek za Bozic ako bude lepo vreme. Nikla je lepo, izbokorila se bolje nego lane, cak I miseva nije bilo. Svega 4kg otrova na 10ha psenice. Videcemo samo koje ce biti pravo vreme za prvu prihranu. Ako ne bude velikih minusa I snega mislim da cu vec ici sa ureom pred kraj januara ili prvih dana februara.
 
Rapsodija. Posejana negde oko 10. oktobra, čini mi se. Slikana pre par dana.
boyhXdM.jpg

acHNqzq.jpg
 
Dodao bih i pitanje kada se moze u zastitu od korova,imam dosta devojacke trave(hocu necu) posto je tu bila detelina par godina.i koji preparat bi mi preporucili?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh