Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jesi bacao nesto od djubriva, jel to na oranom posejano? Samo dobro posoli i ne boj se :ppozdrav:
 
Dve sorte syngente jedna pored druge, Iliko i Moison.

rw8mli.jpg
[/IMG]
9gv9e1.jpg
[/IMG]
Ima malo i ostecenja lista od cinimi se septorije, ili kombinacije mraza i vetra.
acxtfd.jpg
[/IMG]
301cweu.jpg
[/IMG]
 
Jel ti se bolji moisson ili illico pokazao?
Jel vas frka bolesti, najavljuju toplo vrijeme od 25. Nekoliko dana i prvo mjesec topao.....
S cim cete prskati bolesti?
 
Poslednja izmena od urednika:
Moison deluje robusnije u ovom momentu, ali to apsolutno nista ne znaci. Mislim da je to jednostavno odlika sorte i to je to. Sto se bolesti tice ona jos uvek ne bi smela da pravi nikakav problem. Noci su ipak dosta hladne, a i dan nije bas puno iznad 0. Onako, psenica deluje dosta dobro, a kad krene vegetacija tamo negde krajem marta onda polako treba razmisljati i o zastiti. Ja za sad imam nekoliko opcija koje razmatram, ali svi treba da pobede Amistar koji je kod mene standard. Verovatno ce u prvoj zastiti ici kombinacija sekator + falkon, a druga tura amistar. E sad da ne bude da nista novoneprobamoverovatno ce ici nesto kao konkurencija ovoj kombinaciji pa ako se dokaze kao bolje mozda preuzme primata.
 
znači misilš da bolest neće divljati što će biti dnevne temperature uskoro 10-12 i što će to potrajati dosta dugo? a ja sam išao falkonom ali po testovima vidim da septoriu malkoc bolje opus team skida, 2. zaštita će biti šarolika, od ovih novih sredstava (neznam hoće u Srbiji imati dozvolu ovu sredstva) Ascra, Elatus Era i Priaxor. a 3. prosaro, e sad hoću li u 4. morati ako strašnih bolesti bude neznam. amistar/sphera su ok što se hrđe tiče, ali što se tiče septorie su jako loši....
 
Pa gde ces 4 zastite? Dve je sasvim dovoljno za nase uslove. Ne znam sta bi ti rekao za amistar, ali ovde kod nas je on standard za sve. Opis tim sam probao bas uporedo sa amistarom, ustvari probao sam celu agcelence tehnologiju u psenici i nije bilo bolje od amistara. Sad ce sansu dobiti jedan drugi proizvodjac pored amistara.
 
@paor koji ako nije tajna? :cool: Ja vec par god idem sa Duetom u oba prskanja, najbolje mi se pokazao ubedljivo....moram priznati da je i Acanto Plus za drugu zastitu bio super, ali je malko skuplji a i nekako se osecam najbezbednije uz Duet...a sve ostale jeftinije nase kada sam probao, pojeo sam....da ne pisem sta :sjasi:
 
Pa gde ces 4 zastite? Dve je sasvim dovoljno za nase uslove. Ne znam sta bi ti rekao za amistar, ali ovde kod nas je on standard za sve. Opis tim sam probao bas uporedo sa amistarom, ustvari probao sam celu agcelence tehnologiju u psenici i nije bilo bolje od amistara. Sad ce sansu dobiti jedan drugi proizvodjac pored amistara.

U zastavici ne moze opus team konkurirati amistru (tu bi bila opera max), mislio sam prva zastita opus team dok nema zastavice kad tek krenu bolesti. A gle, lane smo prvi puta na pola parcela radili 3 zastite a na pola parcela 2. Tu di smo usparali sa 2 slabije je generelno curilo u vrijednosti ajmo reci 2 metra zita po jutru. E sad lane nije toliko bolesti bilo kao i inace. 3 zastite ima smisla ali samo onda ako imas sve full tipa novu sijacicu super sklop ides full sa gnojivom itd. I na vrijeme posijes. A zantara, ona mora pobijediti amistar tu lrice nema, jer ima shdi (u biti ako je hrdja problem a ne septoria odradit ce amistar i dalje dobro) al citam masovno da septoriu ne rjesava amistar/sphera osim da umikas amistar opti u to.... al onda opet financijski nisi na plusu kao da ides zantarom. Posto je za gotovinu amistar a posto je zantara? Mi je vamo nemamo, tek cemo dobiti ova nova sredstva
 
Nne znam jos cene, ali trebalo bi brzo da saznam. Opus tim i Opera max cine agcelence tehnologiju kako kazu iz BASFa, ali nisu nista spektakularno. Videcemo sta ce uciniti zantara pa ako se pokaze kao bolja nacice se u daljoj upotrebi. Meni je konkretno falkon bio dosta dobar, ali ga nisam koristio vec neku godinu zato sto sam probavao druge. Mislim da cu se vratiti ponovo na njega sto se tice prvog tretmana.
 
Ja sam godinama radio prvi tretman Acanto,drugi Amistar. Ove godine sam pored Amistara ubacio i Eskortu plus i odlicno je odradila posao.
 
Ja sam godinama radio prvi tretman Acanto,drugi Amistar. Ove godine sam pored Amistara ubacio i Eskortu plus i odlicno je odradila posao.

koju dozu accanta si isao? To je acanto plus sa 2 djelatne tvari jel tako? Jel on duze drzi od dueta/falcona pa ga ljudi zato forsiraju ili zasto (pricam o prskanju dok zito nije u fazi zastavoce tj 3 tjedna prije formiranja zastavice)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh