Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas na nizim klasama vecina radi psenicu pa suncokret u krug, a da suncokret osiromasi zemlju je stara prica za koju su se nadovezali pre vise od 30 god. kad posle nadjubrene psenice nisu bacali djubrivo suncokretu od kojeg su ocekivali neki normalan prinos.
Jednostavno bez djubrenja ne ide!
@petarkrsmanovic
U mom slucaju suncokretu bacam 100 kg/kj ureje sve ukupno ali sejem ga posle kukuruza koji dobije 100 kg/kj Mapa + 150 kg/kj ureje ili nakon psenice koja dobije istu kolicinu Mapa kao i kukuruz + 150 kg/kj Ana + jos 100 kg/kj u drugoj turi.
Pa meni sve bacam isto i tamo gde je bio suncokret ove godine isao kukuruz a rodilo 1300kg manje nego na drugim parcelama gde nije bio suncokret,tako da po mome ima nesto sta stariji ljudi pricaju

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Ilico.Setva 5.10.
yuopciK.jpg
 
Moison, semenska, setva 1.10 Vidno napreduje na ovom lepom vremenu.
2njbspj.jpg
[/IMG]
ALI ima i ovakvih tacaka gde je prskalica malo duze prskala "Rampu"
2yzlao1.jpg
[/IMG]
Srecom ovo je jedva vidljivo u parceli i cini mi se da se psenica oporavlja. Ovde je isla minimalna doza Rampe od 0,2 l/Ha zajedno sa Senkorom.
 
Ima i ovde parcela sejane isti dan kad i moje pa su imale problem sa nicanjem, to jest nejednako nicu. Ja sam odmah, ali bukvalno odmah, posle skidanja soje oko 1-3 septembra bacio vestak i odmah uradio gruberom. Posle toga je pala solidna kisica. Neposredno pred setvu sam uradio setvospremacem i dobio setveni sloj kao u proleće. Do duse posejano je sa Amazone D9 sa nagaznim tockicima sto mislim da je ključan faktor. Imam 4 različite sorte psenice i sve izgledaju podjednako. Sta ce se desavsti dalje i kako ce dogurati do jula ostaje da se vidi jer je ovo za sad samo trava i nista vise.
 
Potrebna pomoć iskusnih Ratara
Na njivi sam imao Duvan koji je tek sada skinut pa me zanima dali sam zakasnio sa sejanjem Pšenice?
Ako nisam Šta bi trebao odraditi i sa kojom sortom?
Svaki savet dobro došao može i na mejl: radasinovci@gmail.com
hvala unapred
Radašin
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh