Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema problema,izjednacice se samo par dana toplog vremena.Veci problem ce biti miki-mausi.
 
Posto nisam cesto u ovoj temi da i ja dam mali doprinos. Balaton, danas puni mesec dana.


aafP2Sb.jpg
 
Ja bolje da ne slikam. Sorta Sostin sejao pre 20 dana izašlo 25% i to sareno. Baš sam

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Solehio, ovo je poslednje sejano, bila je soja i jednom tanjirano.

Послато са GT-S7580 уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: KTM
Nisam, ove god prvi put, ova 2 ha za probu. Ali ga ovde svi ishvalise, zato sam i uzeo da probam.
 
Aco97 i kod mene Zvezdana nešto slabo ide. Mada je kod mene dosta krupnije pa se i ne vidi kao kod tebe. A isti dan sam sejao kad i ti 15.10. Nadam se da će uspeti da izgura dok ne bude neke dobre zime i mraza.
 
Ja sam je prvi put zasejo, ce vidimo. Za sada ona najtanje ide na redove, doduse ta parcela je bila najsuvlja u setvi, povaljano je pa deluje malo lepse, inace je bilo po krupno.
Ali ne se sikiraj, bice to sve kako treba.
 
Danas gledam sejao sam usluzno ingenio nikao 100%,simonida, zvezdana tek po koje se vidi,a ingenio c2,simonida zvezdana c1 i sada budi pametan.
 
Iskreno nisam gledao etiketu od Zvezdane pa ne znam ni koja je klijavost ni koji je C. Direktno iz NS Instituta sam uzeo. Valjda je kako treba. Deo koji sam probao sejalicom je prvi nikao u odnosu na onaj koji sam rasturio ciklonom (nije mogla sejalica jer je dosta bilo kukuruzovine) a sve je rađeno isti dan. Mada to što je bacila sejalica je bilo u malko vlažnom a ovo od ciklona naravno odozgo i koliko je mogla da zatrpa drljača. I jedno i drugo je čekalo onu lepu kišu od 7 dana. Nadam se i ja da će sad za vikend da se stanje poboljša. Mada ima jedna parcela do moje od komšije koji je i povaljao (a jedan dan razlika u sejanju) to je niklo kao četka. Dakle valjak treba uvek i za sve.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh