Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala ljudi na odgovorima.znaci na 3.5 jutra da racunam 10t. po danasnjim cenama to je oko 1500e. nije sjajno,al da se procisti zemlja od korova mislim da je to jedino resenje. ispravite me ako gresim
 
Zavisi kog korova imas, i koliko si spreman da radis na suzbijanju istog po strnjikama.

Uljanu repicu ne seju komsije?
 
@Darko Dren
Sto ne probas repicu da radis? Time dobijas treci usev i rasterecujes plodored. Ona jeste da je blizak rodjak suncokretu, ali nekako mi deluje da mnogo manje izmuci zemlju od suncokreta. Mozda da sejes psenica - repica - psenica(jecam) - suncokret?
 
Modern by Mindjusar
Made in Rabadzija....:ppozdrav:

24wgisz.jpg


2enpxrm.jpg
 
Suncokret koliko da toliko i uzme iz zemlje.Posle njega zemlja osiromasena da se tesko vraca u kondiciju.Pricam za zemlje u brdima nize klase.
 
Suncokret koliko da toliko i uzme iz zemlje.Posle njega zemlja osiromasena da se tesko vraca u kondiciju.Pricam za zemlje u brdima nize klase.


Kod nas na nizim klasama vecina radi psenicu pa suncokret u krug, a da suncokret osiromasi zemlju je stara prica za koju su se nadovezali pre vise od 30 god. kad posle nadjubrene psenice nisu bacali djubrivo suncokretu od kojeg su ocekivali neki normalan prinos.
Jednostavno bez djubrenja ne ide!
@petarkrsmanovic
U mom slucaju suncokretu bacam 100 kg/kj ureje sve ukupno ali sejem ga posle kukuruza koji dobije 100 kg/kj Mapa + 150 kg/kj ureje ili nakon psenice koja dobije istu kolicinu Mapa kao i kukuruz + 150 kg/kj Ana + jos 100 kg/kj u drugoj turi.
 
@Darko Dren
Sto ne probas repicu da radis? Time dobijas treci usev i rasterecujes plodored. Ona jeste da je blizak rodjak suncokretu, ali nekako mi deluje da mnogo manje izmuci zemlju od suncokreta. Mozda da sejes psenica - repica - psenica(jecam) - suncokret?

Nisam razmišljao o repici, dobra ideja. Za sad idem kukuruz - pšenica - suncokret- pšenica, pa opet u krug, tako da mi svake četvrte dodje suncokret na istu parcelu, a na neke parcele posejem pšenicu na pšenicu ili ječam na pšenicu, mada mi se to pokazalo dobro samo na lakšoj, rastresitijoj zemlji. Mada generalno izbegavam žito u monokulturi, ali opet ne može ni ono da omane kao kukuruz u sušnoj.

A što se tiče djubriva, djubrim sve kulture. Bez toga tek ne bi bilo prinosa.
 
To mozda treba probati. Taman time dobijas jos jedan jesenji usev koji je sigurniji prinosom od kukuruza. Kukuruz onda sejes tamo gde je manje rizicno, a repicu umesto kukuruza.
 
Nisam razmišljao o repici, dobra ideja. Za sad idem kukuruz - pšenica - suncokret- pšenica, pa opet u krug, tako da mi svake četvrte dodje suncokret na istu parcelu, a na neke parcele posejem pšenicu na pšenicu ili ječam na pšenicu, mada mi se to pokazalo dobro samo na lakšoj, rastresitijoj zemlji. Mada generalno izbegavam žito u monokulturi, ali opet ne može ni ono da omane kao kukuruz u sušnoj.

A što se tiče djubriva, djubrim sve kulture. Bez toga tek ne bi bilo prinosa.
A zasto ne sejete kukuruz u monokulturi?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh