Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Potrebna pomoć iskusnih Ratara
Na njivi sam imao Duvan koji je tek sada skinut pa me zanima dali sam zakasnio sa sejanjem Pšenice?
Ako nisam Šta bi trebao odraditi i sa kojom sortom?
Svaki savet dobro došao može i na mejl: radasinovci@gmail.com
hvala unapred
Radašin

Nisi zakasnio za setvu, ali jesi propustio optimalni rok. Ako sve uradis danas sutra, moze te posluziti vreme.
 
Meni ingenio nikao 80% ostatak tek sad izbio na povrsinu,malo ne jednako ali bice dobro...
 
Moj također, malo me to nervira, nesta sjemena mi je otislo dublje, nesta ostalo vani, to sto je vani vidim pocelo je iglit. e sada sareno izgleda valjda ce sastavit podjednako ..
 
Ovo je Ingenio semenski, sejan 2.10. koji takodje ima onih nekoliko ibledelih tacaka gde je prskalica duplirala rampu, ali se primeti samo na uvatini. Vidi se da psenica lepo napreduje i da joj ovo vreme godi u potpunosti, ali cu narednih dana pribeci prskanju sa insekticidima. I dalje podvlacim da je ovo jos uvek samo trava i da joj je dalek put do uspeha :osmeh:

nnmy5x.jpg
[/IMG]
2581qid.jpg
[/IMG]
 
@paorpaor Ne znam koliko vas radite, ali cuo sam da radite dosta zemlje. I uz toliku zemlju da je psenica ovakva je stvarno za svaku pohvalu. Svaka cast.

A vidim da I ostali koji rade dosta zemlje imaju na vreme posejanu I dobru psenicu.
A kod nas neki jos uvek seju, katastrofa.

I moja je slicna, ali ne radim toliko zemlje.
 
Kod na sje prilično rano sejana ove godine ali je katastrofalno stanje sve se šareni ,sejano u prašinu ,šta je uhvatilo vlagu krenulo ostalo ne tek se aktiviralo posle kiše.
 
U našem ataru ,takodje šareno.Ima parcela koje su sejane sa dobrim i kvalitetnim mašinama (amazone) ali bez vlage nije bilo dobro nicanje.
 
Necu da gresim dusu mi smo stvarno imali idealne uslove za nicanje, a i ja sam potrefio pripremu. Parcela je gotovo mesec dana pre setve pripremljena i u tom periodu solidno pokisla, pa kad je jos pre setve usao setvospremac dobio se setveni sloj kao u prolece.
 
Код нас сем задруге нико није сејао пшеницу почетком октобра. Већина је почела да је сеје тек од средине, а остали крајем октобра. Моја изгледа сачувај ме боже, сејана је између 14 и 18 октобра, а припрему сам урадио као у пролеће, идеално, алу за њу то идеално изгледа да није баш идеално. Много је неједнако ницање...данас ако стигнем сликаћу је...
 
Ja sam moju posejao 15.10. prošli vikend ono što sam probao sejalicom je polako počelo da niče a ostalo što je posejano ciklonom ni makac. Nedelju dana posle sejanja je pala lepa kiša. Tek sad za vikend ću videti da li je i ova druga krenula. Nadam se da jeste. I što kažu sve je to trava. Za sad joj je ovo lepo vreme ove kišice što najavljuje da će ponekad padati dobro će joj doći da lepo izađe i ukoreni se i izbokori i onda tako lepo pripremljena uđe u zimu i marazeve. Narano kao i savke godine pratimo situaciju na terenu pa ćemo donositi odluke i zaključke šta dalje.
 
Koje seme da kupim i koliko mi je potrebno za tri jutra?
Mislio sam još da bacim 500 kg veštaka neznam dali je dovoljno.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Koje seme da kupim i koliko mi je potrebno za tri jutra?
Mislio sam još da bacim 500 kg veštaka neznam dali je dovoljno.


Sent from my iPad using Tapatalk
Dovoljno ti je vestaka,posle ces svakako raditi prihranu,a seme nema tu nekog pravila,sve zavisi od godine nekad se neke sorte pokazu bolje nekad ne,ja vecinu sejem francuske,mada ni nase nisu lose,opet napominjem zavisi od godine,uzmi sta ti je najpovoljnije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh