Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa vidi c1 graindor,iz apoteke sto bi kazli jos nije izisao...to dovoljno govori o kvalitetu i klijavosti semena mihaljevackih doradjivaca...
 
Ove godine zasijana 22 hektara, sorte Mia i Vulkan, sijano sve po soji, pređeno jednom tanjuračom i sjetva gore, uvjeti su bili idealni i odlično se napravilo :ppozdrav:

kcw4uuP.jpg


hWTHcSb.jpg


uAoyUpd.jpg


rWh5AQL.jpg


zndLc0E.jpg


pYnBEAG.jpg


NhhU257.jpg
 
Moja Zvezdana je juce bila tačno 7 dana u suvom. Jutros oko 4 i 45h pljusak kakav nije bio cele godine. Nadam se da će danas, a pogotovu sutra (prema najavama), pasti još dooobre kiše i sve to nakvasiti, usitniti one buse koje ja sa raznim mašinama nisam, a onda kad bude malo sunca i ugrejalo na nekih 15-20 C ona brzo izaći pa ćemo videti kakva je. Zato samo strpljivo jer je to dok ne klasa sve samo trava.
 
Imam posejano 0kj psenice ove sezone, kao i lane. Kod nas znacajno povecanje psenice ove jeseni, beze ljudi u sigurnost.
 
Mislio sam da ce ljudi posejati vise psenice zbog ove suse bar su tako neki pricali. Ali ono sto sam odokativno video u okolini gde su moje njive kad sam prolazio cini mi se da to nisu nesto mnogo vece povrsine nego zadnje dve godine. Kako je na teritoriji cele opstine ne znam. Ali jedno je sigurno bice sigurno mnogo vise posejane psenice u roku za razliku od prosle jeseni :osmeh:

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
To sam i ja primetio u krsturskom ataru da ima dosta psenice

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Kod nas u ataru ako ides sad kroz atar retko gde vidis oranje,90% povrsina su zauzele repica i psenica jako jako malo je ostalo za prolecnu setvu mozda 10% povrsina u ataru.
 
Kod mene su suncokret i psenica uvek priblizni,zajedno cine oko 75% proizvodnje,kukuruz 15% i repica 10%.
Kod nas slabo rodi kukuruz,pa moramo ovako,a u psenici je ogromno ulaganje i puno robe prevezes,a zarada mizerna.
 
I kod mene u atau znatno vise posejano psenice i jecma u odnosu na proslu godinu,a sto se tice setvenog roka nikad pre nije zavrsens srtva. Ja sam isto povecao povrsiu pod psrnicom i jecmom.:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh