Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bo'me mene u indjiji uglavnom vuku za rukav samo da odnesem slamu sa njive..sta bi oni sa njom,ne mozes zaorati,nesmes paliti,a secka na kombajnu nije bez 10e da je kombajner upali..uglavnom,ne placam ni pekaru leba..sojinu slamu su tu neki hteli da prodaju pa im na kraju propala na njivi..
 
Ne razumem one koje te vuku za rukav samo da im odneses salamu sa njiva, pa i ta slama ima dobrih prednosti ako se zaore, a oni je daju za Dz.:sta:
 
Ja posto nemam secku na kombajnu kad pocnem svoje da kosim ljudi dolaze pre zetve i narucuju slamu od mene ja im je izbaliram i tu uzmem jos koji dinar ili sto bi rekli cista para:osmeh:A imam i jednoga salasara koji drzi stoku ja njemu 500bala,a on meni stajnjak svake goidine za dobro kj moglo bi i vise ali covek koji mi razbaca pokrije 1kj da bude ljudski nadjubreno.Kod nas ovi sa seckama sto imaju kombajne radije ce spustiti cenu kosenja nego iskopcavati secku i onda ljudi kubure sa slamom.
 
Ma ne znam sta da radim,taj covek pali slamu jer nema stoku.Nekada je drzao,a sada seje kukuruz i psenicu pa prodaje kome treba u dzakovima,cisto da mu nije parlog po njivama..Jednom kada sam prolazio i pricamo nesto ,ja mu spomenem da zetvene ostatke zaore (558 i zeleni leminad plugovi) a ne da pali,medjutim on i dalje pali..
E sada ne volim nikome da trazim za dzabe,a mislim da mi je bolje dakupujem na njivi nego da kupujem bale po selima.Baliranje placam 30 din po bali jer nemam presu pa ne znam da li mi se isplati da i jos njemu platim 20 din..
U stali imam jasla,ali vestice rasturaju seno,prvo rogovi pa na ledja pa pod noge i sada im seno dajem pored jasla,a ispod stomaka im pustim red slame i onda se one povuku nazad do kanala i tako su cistije i ako nesto povuku ka zadnjim nogama,prvo povuku tu branu slame.
E sad je problem kada pojedu seno,one pojedu i slamu,a da im stavis slamu u jasla nema sanse da pojedu..
Moram da vam priznam da i ja ne volim kada se bilo sta baca ili daje nekome,jer pre neku godinu sam imao veliku kamaru slame i moj otac da ne bi platio baliranje da komsiji pola izbalirane slame koju je on balirao.Pola njemu- pola meni..I sada imam manjak.Tada sam govorio pre cu da je razbacam i zaorem nego da mu dam,zasto si mu dao,ali ovo je slucaj da je covek navikao da pali pa to ti je..
 
Ne razumem one koje te vuku za rukav samo da im odneses salamu sa njiva, pa i ta slama ima dobrih prednosti ako se zaore, a oni je daju za Dz.:sta:

Pa puno im da daju 10e za secku..oko 50e je kod nas vrsenje plus 10e sa seckom,plus ni jedan zmaj nema secku u selu,a spuste cenu na 5000 din po kj da bi i oni uzeli koji dinar..a nas stocara u indjiji izbrojis na prste jedne ruke..eto meni slame vise nego sto mi treba,a treba mi dosta..
 
Ja svoju slamu dajem džabe, samo da je sklone sa njive. Najgore kad zovu i pitaju, obećaju da će uzeti, a na jesen kad odeš da oreš slama stoji. Imao sam jednom slučaj da je izbalirao slamu i ostavio bale. Muke žive zaorati...
 
Pa puno im da daju 10e za secku..oko 50e je kod nas vrsenje plus 10e sa seckom,plus ni jedan zmaj nema secku u selu,a spuste cenu na 5000 din po kj da bi i oni uzeli koji dinar..a nas stocara u indjiji izbrojis na prste jedne ruke..eto meni slame vise nego sto mi treba,a treba mi dosta..

Kod nas je 500din da ti isečka,ista cena 5000din/kj je vršidba soje sa sečkom i vršidba kukuruza.
 
Meni slama ne treba jer nemam stoke. Najradije bih je nekome dao u zamenu za stajnjak. Ali toga slabo. A nema ni jedan kombajn sa sečkom. U stvari jednog sam pitao da mi radi a on mi tražio 150eura/ha, kao navodno veliko opterećenje za mašinu. Ove godine ću tražiti nekoga ko ima sečku i hoće da radi, ali po normalnoj ceni. Ukoliko ne nađem nekoga da mu dam za stajsko djubre.
 
Ajd malo je off..ako imas problema sa slamom i nema ko da je odnese,napravi se ili kupi onaj razbacivac sa lancima..razbacas i mirna backa..

- - - - - - - - - -

I ja sam ove godine za..bo jednog za slamu..moj covek,prijatelj,pomazemo se,svaki dan mi u kuci..al jbg ja zaboravio..nije mi ni usput ni blizu..sto je najgore zaboravio i on dok nije otisao da ore,a zad je vec bilo kasno..
 
Kolege imam ponudu za SAN. Koliko je dobar u prihrani? Dali da idem samo sa njim jer ga imam povoljno ili u prvoj prihrani Ureu a u drugoj sa SAN-om? Ili da jurim samo UREU u obe prihrane?

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Kolege imam ponudu za SAN. Koliko je dobar u prihrani? Dali da idem samo sa njim jer ga imam povoljno ili u prvoj prihrani Ureu a u drugoj sa SAN-om? Ili da jurim samo UREU u obe prihrane?

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

Neces pogresiti sa SAN-om, koristili/koristicemo ga za jecam(posto zito ne sejemo), i dobro se pokazao. Kao drugu prihranu mozes da ides amosulfan-om, koji je isto dobar, a i cena mu povoljnija od prosle godine.
 
U kojoj kolicini da idem sa SAN-om u drugoj prihrani? Ako u prvoj dam 150kg/h Ureu.

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Dragane da ne bude vise od 1.5t/kj slame ?? Teoretski je odnos slame i zrna 1:1, e sad bude i pleve i nepokosene slame, ali opet bude vise nekih 200 bala po 15kg, to je bar 3t slame.

Dam zitnu jer nekom treba za stoku, sojina za grejanje, kukuruz se teze zaorava pa bi trebalo zapaliti i onda eto zasto je humus ispo 2.5%. Ovako sve lepo zaoravamo.
 
Najradije bih je nekome dao u zamenu za stajnjak. Ali toga slabo. Ove godine ću tražiti nekoga ko ima sečku i hoće da radi, ali po normalnoj ceni. Ukoliko ne nađem nekoga da mu dam za stajsko djubre.
Slabo zato sto nije dovoljno da mu das slamu, vec trebas da mu izbaliras slamu da bi ti dao stajnjak. Ja mojim koperantima donesem na kucnu aderu, njihovo samo da sadenu u dvoriste.

- - - - - - - - - -

Dragane da ne bude vise od 1.5t/kj slame ?? Teoretski je odnos slame i zrna 1:1, e sad bude i pleve i nepokosene slame, ali opet bude vise nekih 200 bala po 15kg, to je bar 3t slame.

Dam zitnu jer nekom treba za stoku, sojina za grejanje, kukuruz se teze zaorava pa bi trebalo zapaliti i onda eto zasto je humus ispo 2.5%. Ovako sve lepo zaoravamo.
Prvi deo si napisao u naj boljem slucaju, a drugi u naj gorem, jbg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh