Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izvini komšija ali to je normalna doza za bolji prinos krompira na 1 ha.
 
Koliko krompira mozes dobiti sa 125kg cistog kalijuma? Mozda dva vagona, mozda su na to mislili, na prosek u Srbiji. Uzmes seme koje kosta par hiljada evra, i upropastis profit zbog 500kg mesavine? Pa gde to ima? Ja od kad znam za sebe baca se tona minimala i ocekivani prinos je 4 vagona.
 
Ako ništa drgo,ugledaj se na ove vrhunske proizvođače,recimo Minđušara.Ulaže čovek maksimalno a i prinos maksimalan.Niko mu ne veruje na prinosu ali ja znam da je tako jer i ja ulažem preko mere i onda ne smem da spominjem prinos jer neće pola sela da mi se više javlaju na ulici.Jel mi to treba?
 
Ja ti verujem jer znam Dimitriju. To jest Dimitrija mi brat, pominjao te :) Elem, samo kazem koliko tu ima javasluka u PSS. Treba da te savetuju da budes bolji, da poboljsas prinos, a oni ti tutnu neki papir i cao, radi sta znas. Ja da sam radio po njihovom te godine, bio bih u minusu sa krompirom. Svasta.
 
Probao sam razne kombinacije, 100-120 kg/kj Mapa ili 150 kg/kj NP 20:20, ili 80 kg/kj Mapa + 50 kg/kj Uree...
Svaštasam i ja sam probao,pa dok nisam došao do kombinacije sadašnje,pa nisam dobio takve rezultate! I prošle godine,prva njiva u prihrani,pa prva prihrana je bila za 30kg/kj manja nego na ostalim,džaba sam drugu malo pojačao,tu je bila najslabija pšenica
 
Jos datume prihrane da kazes pa mozemo da se takmicimo sa prinosom :D

Послато са Lenovo A536 уз помоћ Тапатока
 
Da,to se sećam da si pisao (ako se dobro sećam) da gusto žito ne odredjuje setvena norma nego dobro osnovno djubrenje. Tako nekako.
A ovo sa Kan-om.... Zašto ne ideš sa Uree-om prvi put? Zbog zakišeljavanja zemljišta ili zbog još nečega?
San mi nije poznat,nismo ga nikad koristili,moraću malo da guglam da vidim njegove prednosti i mane...
 
Te setve u 11 i 12 mesecu mozes izbrojati na prste,bar kod nas :)

Послато са Lenovo A536 уз помоћ Тапатока
 
ma od svega zivoga zavisi prinos psenice.I od datuma setve id vestaka i id bolesti i naravno od kondicije zemlje svako zna ili bi trebao da zna kakve su njegove njive.Ja sa 100 kg mesanog zavisi kako kojeg treba i sa 100kg uree ujesen i po analizi u prolece gde nikad nebude vise od 120kg ana imam vrhunske prinose.
 
Da,to se sećam da si pisao (ako se dobro sećam) da gusto žito ne odredjuje setvena norma nego dobro osnovno djubrenje. Tako nekako.
A ovo sa Kan-om.... Zašto ne ideš sa Uree-om prvi put? Zbog zakišeljavanja zemljišta ili zbog još nečega?
San mi nije poznat,nismo ga nikad koristili,moraću malo da guglam da vidim njegove prednosti i mane...

Kad kupuješ i bacaš SAN,znaj da radiš dve stvari.Prva je da kupuješ domaće i time podstičeš da pare (jednim delom) ostaju u našoj zemlji čime podstičeš domaći razvoj a ne zarađuju uvoznici i izviznici.Druga stvar je isto dobra a to je da bacaš isto kvalitetan amonijum nitrat (SAN)sa 33% aktivne materije domaće proizvodnje,a sudeći po ponudi i potražnji,pristupačnijoj ceni i iskustvima sa terena mislim da ga ne treba zaobilaziti i ako je domaći proizvod.
 
Hm,to je vrlo upitno da li naši novci ostaju u našoj državi kupovinom domaćih proizvoda,al ajd... Barem bi naš radnik dobio platu,ako niš' drugo. Al drugi je to divan.
Ono što se sećam da sam čitao po forumu S.A.N je ustvari stabilizovani A.N. Tako nekako. I to je sve što znam. U svakom slučaju,možda i koštamo jednu njivu ili jedan deo prihraniti K.A.N-om ili S.A.N-om.
Btw,Gabriću jeste da setvu u 11 i 12 mesecu mož' nabrojat' na prste jedne ruke,al' po meni setva 25-31 oktobar je ista ko i setva u novembru. Decembar ne bih komentarisao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh