Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da bi glatki vise odgovarao jer je zemlja izmrzla i samo kipi pa bi kembridz suvise upadao, a mozda bi i cupao, mada znam da kembridz moze i u prolece, ali mislim da sada nije prikladan.
Ja nisam ljubitelj glatkog valjka, a i ova parcela nije bas ravna, dosta je grbava pa bi po mom bolje lego kembridz jer on ipak "radi", glatki ne bi bas uspeo sve da ispegla
Ne valjas po vlaznom,a i na glatki moze da se zalepi pa da cupa ali na kembridz malo teze
 
Bio sam u obilasku psenice a evo i dokaz
16523507_1390433117664623_182313221_o.jpg
[/URL]screengrab[/IMG]
16491322_1390432930997975_1416474477_o.jpg
[/URL]screen grab[/IMG]
screen capture software
 
Petre,greši taj tvoj sigurno.To je od srednje ka boljim pšenicama,kad ti kaže čika Aca.Pijemo pivo u julu!
Danas bio u obilasku i situacija u mom kraju je sledeća: najbolje pšenice su one posejane u srednjem roku,potom idu one u prvom roku a potom one kasne.(kraj 10.- početak 10.-sredina i kraj 11.).
 
Da li za ovih 5-6 toplih dana,koliko ih je bilo, moze da izadje psenica, ili joj treba jos nekoliko dana ??
Pitam zbog ovih sto su kasno posejali (decembar)

- - - - - - - - - -

Tvoja psenica je tip top kakvih ima, zajebana ova zima u pm ....
 
Nije tacno.
Ja sam posejao na vreme, cak ova sto je losa je posejana sva do 12. oktobra.
Djubrena je sa 200kg MAP-a po hektaru. Povaljana je bila. Tako da ne nagadjaj bez potrebe. Osim sto je mozda bila malo plica setva. Mozda je to malo zaustavilo.
Ali ipak u jesen je bila tepih, izbokorena, odlicno izgledala.

Sutra bas idem da obidjem i vidim sta se deseva. Posto se sneg skoro otopio.
 
Kao prvo:nisu sva zemljista ista po strukturi,samim ti nije ista tacka mrznjenja,dubina mrznjenja i neka zemljista su hladnija od drugih. Kod mene konkretno bilo snega par dana i onda sve golomrazica,a posejano sve od 5.10-25.10
I baceno 150kg po jutru NP 16:20 i 110 kg uree. Da nisam negde ja kriv sto je sva zuta?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh