Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam prosle godine bacao po preporuci nakon N min analize i greenseackera u drugoj prihrani.Od sad samo tako.Lepo se ustedelo na djubrivu a prinosi extra.U cetvrtak radim analizu.
 
Pa,biće ove godine mnooogo jeftina proizvodnja pšenice,očekujemo vrhunsku cenu!:haha:

- - - - - - - - - -

A preporuka je za koji prinos? 7t/ha?

- - - - - - - - - -

Ja sam prosle godine bacao po preporuci nakon N min analize i greenseackera u drugoj prihrani.Od sad samo tako.Lepo se ustedelo na djubrivu a prinosi extra.U cetvrtak radim analizu.

Elem,bio jednom jedan profesor sa tim greensikirom,pa je rekao,da ako ne prihranim pod hitno,neću imati pšenice,a ona već dobila u fulu, ....
 
Danas cujem neki seju zito...svasta ce tu biti do kraja...a ovo je psenica posejana u novembru.
 
Ako su slike od ove godine,tu će morati da radi regulator rasta pod obavezno i uz hemijske tretmane, može se dostići Pavle iz Vognja.
 
Kolege, nismo stigli posle setve jecma (Znam da je tema "psenica", morao sam ovde da postavim pitanje zato sto je tema jecam skoro pa neaktivna, a i sigurno ima nekoliko vas koji valjate psenicu u prolece) da predjemo kembridz valjkom, jel moze da se predje sad u prolece, kad bi vi preporucili, i da li moze da izazove neke negativne posledice ako je valjak malo vece tezine?? hvala

Nismo merili tezinu valjka, ali po nekoj proceni tu je oko 2-3t.

 
Praticemo sta ce biti sa ovim potencialno rekordnim psenicama:haha: ovde je drugar nastavio setvu nakon neke 3 nedelje.
bf091f531113890.jpg
[/URL] [/IMG]
47f185531114262.jpg
[/URL] [/IMG]
10fb5d531114266.jpg
[/URL] [/IMG]
25be4e531114269.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Konacno i ja da obidjem psenicu, stanje odlicno psenica je lepo prezivela ovu hladnocu. Barem ova koja je posejana kada je i trebala biti posejana. Kada bude malo smrzlo obicicemo i onu koja je kasnije sejana.
 
Koliko kosta da se kupi slama na njivi ne izbalirana ?!U slucaju da nekome ne treba.
Balirale bi se cetvrtaste bale..
Ili ako mu treba deo slame da se izbalira pa pola njemu,pola meni a ja da baliram-da li to tako ide?!
 
Uzmes slamu i das 10l nafte, ako hoce i gazda slamu onda plati baliranje, ali naravno ne da uzme on celu njivu i jos da mu ti das 10l nafte :osmeh: tako se nekako krece prica u mom mestu, ako se nije promenila. Gledajuci klipove vezano za kolege stocare, kako im velika kolicina stajnjaka predstavalja veliki problem, zato sto su vec napunili svoje njive, ja sam mislio da kontaktiram nekog u blizini da mu ponudim slamu i za uzvrat da uzmem stajnjak. Dobro njemu, dobro meni...
 
Imali smo mi pre par godina tu varijantu da damo slamu za stasjnjak i ovi se popismanili,te nije im to isplativo,hteli za dzabe,na kraju smo je razbacali i ugarili.
 
Ja cesto dokupljujem slamu, 20 dinara po bali, sa mojim baliranjem. Izbaliram, izvucem, i odnesem coveku pare, bez natezanja i sitnicarenja. Ima i za dz da se uzme, ljudima ne treba a kombajni mahom bez secke, ali su te slame uglavnom pune palamide.
 
Poslednja izmena:
Uzmes slamu i das 10l nafte, ako hoce i gazda slamu onda plati baliranje, ali naravno ne da uzme on celu njivu i jos da mu ti das 10l nafte :osmeh: tako se nekako krece prica u mom mestu, ako se nije promenila. Gledajuci klipove vezano za kolege stocare, kako im velika kolicina stajnjaka predstavalja veliki problem, zato sto su vec napunili svoje njive, ja sam mislio da kontaktiram nekog u blizini da mu ponudim slamu i za uzvrat da uzmem stajnjak. Dobro njemu, dobro meni...
Tesko je to naci, obicno traze slamu jer se zito ne isplati, ali im stajnjak treba.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh