Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemam ja protiv nikoga losu nameru, ALI ako je agro rok od 05- 25.10. plus/minus nedelju dana, onda nemogu da razumem ljude koji na silu seju kraj novembra pa kod nas je bilo "strucnjaka" koji su i u decembru sejali.
Sve sa nekom logikom malo je posejano bice dobra cena pa daj da posejem jer je deda pre 30 godina tako radio pa je bilo dobro.
Pogotovo psenica ali i sve ostale kulture ako nepostujes pravilnu agrotehniku nema sta da trazis u ratarstvu po ovim nikakvim otkupnim cenama.......svima zelim pune prikolice u vrsidbi :ppozdrav:
Ajd to urade neki tuti-fruti seljaci,al kad pss B.Topola uradi to polovinom novembra,i to na 105 kj što su dobili po pravu prečeg i još plaćaju sve operacije (npr.sejanje 1700 din po kj.) ,pa šta je to .A da ne pričam da si ostao bez dr. zemlje malte ne pred nosom.
Dal je samo da dokažu da ne treba sejati tako kasno ili ako uspe da može sejati i tako kasno ili je stigla depeša od dupeustog da se mora posejati žito, ko če ga znati.Negde viri santim iz zemlje a redovi se ne vide na danjašnji dan.
 
:haha: E to mora biti world bigest kombajn da od komšije uhvati bar hektar u jednom prolazu. :osmeh: Pazi,rekorder od 26 tona baš generalni zastupnik semena.Nisu mnogo dopisali u katalog.
 
Kako vam se cini ova moja psenicica? Ima li tu nekog potencijala?
1zo97uu.jpg

2ldtvma.jpg
 
Kod mene lezi voda na par mjesta i sutra moram otic pokusat ispustit koliko se dadne...Dobro je nikla al ju snijeg pribijo uz zemlju..Nije pocela jesenas sa bokorenjem
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh