Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo to. Ne znam kako mogu da savetuju ljude u tako nesto,pa kad ne bi prihranili,to bi bila propast ziva. Ne znam zasto su i vadili uzorke gde je zemljiste smrznuto do 25 cm dubine.
 
Ja danas obišao moje pšenice.
S obzirom na minuse, zadovoljan sam vidjenim.
Nije nešto velika ali lepo se zeleni.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Ja sam juce takodje bio malo u vizitu. Izgleda da je prezivela. Jedino mi Cellule nekako jadna i retka sa jednim listom. Pisao sam vec da je dosta kasnije nikla od ostalih mada su sve posejane u dva dana. Kakav je Cellule kod vas? Tritikal takodje preziveo, jedino jecam nisam obisao posto je duboko u ataru, a zemlja samo kipi.
 
Cale bio juce popodne do 2 parcele koje su najblize asflatu, kaze 80% oprljeni vrhovi i ima mrtvacku boju od mraza, a ostalih 20% gde se zadrzao bar pomalo sneg zelene se bez ostecenja.
 
Ingenio sejan 28.09.

21oo7k8.jpg


1z331bm.jpg


komsijina sejana kraj novembra

2447jnm.jpg
 
Kako niko se ne seti uslikati te jako lepe zelene pšenice?

Danas gledao slike sa terena , psenice sijane sam kraj 10mj i pocetak 11 koje su nikle( visina 2-3cm) bolje izgledaju od onih sijanih pocetkom 10mj i sredinom. Manje su i zelene dok ove koje su bujne niti nemaju zelenu boju na mjestima skroz braon. Inace je bilo 20cm snijega koji se tek sada otopio. Zima jos nije prosla , proljece ce pokazati kako je proslo.
A i ove sto nisu nikle pitanje je da li ce biti nesto od njih.
 
Bice,gledao sam danas pustila klicu i krenula gore tako da ce opstati i psenica sejana krajem novembra i pocetkom decembra.
Basmati sejan drugog novembra
 
Poslednja izmena:
Pojedini sto su sejali rano prizeljkuju da kasna setva propadne, da komsiji crkne krava ja mislim da je bilje da komsiji krava bude ziva i zdrava:osmeh:. Ne beri brigu bitno da nikne nebitno dal je jara ili ozima.
Nemam ja protiv nikoga losu nameru, ALI ako je agro rok od 05- 25.10. plus/minus nedelju dana, onda nemogu da razumem ljude koji na silu seju kraj novembra pa kod nas je bilo "strucnjaka" koji su i u decembru sejali.
Sve sa nekom logikom malo je posejano bice dobra cena pa daj da posejem jer je deda pre 30 godina tako radio pa je bilo dobro.
Pogotovo psenica ali i sve ostale kulture ako nepostujes pravilnu agrotehniku nema sta da trazis u ratarstvu po ovim nikakvim otkupnim cenama.......svima zelim pune prikolice u vrsidbi :ppozdrav:
 
Sve je zjebala prosla godina kada se u jesen 2015 sejalo do pola decembra a zima bila blaga pa svima uspelo da napuni zito prikolice inace nema setve posle 5 Novembra nigde pa ni kod nas. Svaka skola se placa pa i ova seljacka.
Moje iskustvo kaze sej posle 20 oktobra samo ako moras inace najboje je u prvoj dekadi oktobra.
 
To sa prikolicama je JAAAKO relativno,priklica je i špediter koji tovari tonu - tonuipo i troosovinka koja tovari preko 30t .... a i pitanje sa koje površine :ppozdrav:

Cilj je i dalje prosek od,ili preko 6t/kj :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh