Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nasa zadruga takodje... i juce i danas :D

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ovi je ne seju uvek vrte samo suncikret, psenica, kukuruz.... cak im je sve bilo spremno u optimalnom roku da je poseju al su se iz nekog razloga tek sad odlucili za to

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Gledam pšenicu kod Lacina i kolege iz Tuzle,pa me slika podseti na neku strinu i neku devojjku.Takva je i ona stvar i kod njih,jedna čupava i rundava, a jedna tek počela da bruca!E sad što mi je prva asocijacija bilo to,a ne nešto drugo,nisam ja kriv!
 
Danas su sve depilirane:haha:

Ove sto nisu nikle ta sigurno podsecaju na brazilku:haha:

- - - - - - - - - -

Da budemo malo ozbiljniji,nemam to iskustvo ali ima ko ima,ovi sto seju psenicu krajem novembra kad ce da ovrsu,ako kasne mesec dana sa setvom,da kazemo kasne i vise jer sad u novembru sporije nice.Vrsaj u avgustu???
 
Danas su sve depilirane:haha:

Ove sto nisu nikle ta sigurno podsecaju na brazilku:haha:

- - - - - - - - - -

Da budemo malo ozbiljniji,nemam to iskustvo ali ima ko ima,ovi sto seju psenicu krajem novembra kad ce da ovrsu,ako kasne mesec dana sa setvom,da kazemo kasne i vise jer sad u novembru sporije nice.Vrsaj u avgustu???

Kod mene u selu dok se sejala repa, "optimalni rok" za setvu psenice je bio 29. Novembar. Svedok sam bio kad je komsija razbacao seme ciklonom po njivi i dok se vratio kuci da zakaci tanjiracu pocne sneg i to pahulje kao grudve, obisao jedan krug i vratio se, svo seme je ostalo odozgo. Prinos i vreme zetve kao i kod onih u optimalnom roku. Ja se licno trudim da setvu zavrsim do kraja oktobra, ali nije da je kasnija setva osudjena na propast.
 
Gledam pšenicu kod Lacina i kolege iz Tuzle,pa me slika podseti na neku strinu i neku devojjku.Takva je i ona stvar i kod njih,jedna čupava i rundava, a jedna tek počela da bruca!E sad što mi je prva asocijacija bilo to,a ne nešto drugo,nisam ja kriv!

vjerovatno mislite na mene,moja je mlađa pa samim time i manje rutava,inace sjetva obavljena 31.10
 
Nerazumem,pa valjda i psenica ima vegetacioni period,zasto postoje rane i kasne sorte.Znaci ako posejem u decembru stigne kad i posejane u oktobru:sta:
 
Daj boze da svi imamo dobru zaradu.
Ali mislim da psenica posejane sada, nece imati prinos kao ove posejane do 25. oktobra.
Jedino sto ce ove iz kasnije setve imati mnogo manje bolesti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh