Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro evo izvinjavam se, ali nisam znao da usluge placate.
Otuda toliko veliko ulaganje, pa i ako ih placate nisam znao da su i do 50% vece nego u mom okruzenju.
Malo skuplje nabavljen repromaterijal, vise nego duplo potroseno nafte, a vecina usluga placeno, i eto finog uloga..., ali OK.

Ja usluge nisam placao, i povoljnije sam nabaljao skoro sve, pa mi je ova racunica nezamisliva. Izvinjavam se jos jednom.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Juce sam prosao pored ove parcele.
U pitanju je Apach posejano 21 Oktobra 30 min pre kise,
150kg/kj semena sa 100 kg/Kj Mapa
23d6ef717a063c12d9e8569cbfc0bff3.jpg
691bcd82fb3252e34f42acd0e0d78495.jpg
11e718f5def14119482c5dddc621d449.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobro evo izvinjavam se, ali nisam znao da usluge placate.
Otuda toliko veliko ulaganje, pa i ako ih placate nisam znao da su i do 50% vece nego u mom okruzenju.
Malo skuplje nabavljen repromaterijal, vise nego duplo potroseno nafte, a vecina usluga placeno, i eto finog uloga..., ali OK.

Ja usluge nisam placao, i povoljnije sam nabaljao skoro sve, pa mi je ova racunica nezamisliva. Izvinjavam se jos jednom.:ppozdrav:

Sve duplo izadje kad je moj imenjak pisao sve u ha?
 
Sto sa tako mnogo semena sejete? Vidim vec nekoliko vas je islo sa 150kg/kj, u optimalnom roku, a preporucene setvene norme su 120kg/kj!?

Види мене похвалио ти поруку...зашто сејемо са већом нормом.!? Па једноставно јер се бар код мене показало боље...

Еуклид сам сејао по препоруци прве године и омануо је са приносом, прошле године сам га бацио око 140кг/кј и добацио је до прихватљивих 4200кг просек, уз минимална улагања, за разлику од неких колега који дају макс за највеће могуће приносе...
 
Ja sam sejao 2014 prvi put ingenio i to samo na 12 jutara cisto da imam da zapatim za dogodine. Jedno 3 kj je posejano sa 115 kg,pa smo posle prestelovali na 135 kg, u zetvi nije bilo nikakve razlike (seme je tad bilo C1)
Ove godine sam nosio moje seme na analizu (klijavost,energija,cistoca) i na njihovu preporuku,posejao sam ingenio sa 150 kg po kj.
Napomena: ove godine je i deklarisani ingenio bio C2 i imao je losije rezultate od moje selektirane psenice.

- - - - - - - - - -

Anapurna i Solehio su mi bili C1 i njih sam sejao 125 kg po kj.

- - - - - - - - - -

U buduce cu nositi i deklarisano seme na analizu,jer oni mogu na dekleraciji da pisu sta hoce.
 
Ne znam, mi, a i vecina u mom okruzenju postuju preporuke i rezultati su tu.
Recimo ja sam i prosle i pretprosle godine sejao C1 sorte apache i sobred oko 125kg/kj, i C2 basmati na 133kg/kj i bile su preguste i dole pri korenu sve budjavo, vlazno, prskao sam ih i stalno pazio, sobred jedva sacuvao, a bas je bilo pregusto.
Prosle godine sam sve prskao i regulatorom rasta zbog tako gustog sklopa, iako nisu po prirodi visoke sorte i podlozne poleganju, ali je apache na jednoj njivi, inace najslabije prehranjenoj, posle onih 70mm kise polegao jedno 35%.
Tako da ne radimo to vise, no to sve zavisi od godine do godine i jacine same zime.... Nekada se isplati sejati tih 150kg.
 
Moj komsija ovih dana seje psenicu a mislim da jos nije sve stigao da uradi........decko radi da kazem punu agrotehniku ali je posvadjan sa agrorokovima jer od preterane alavosti ( daj sto vise arende samo daj,daj...) nemoze da se organizuje kako treba
S druge strane juce bio u Madjarskoj njohovo Podunavlje ( Dunaujvaros prema Szekesfehervaru) psenice odlicne, 90% parcela sa stalnim tragovima usevi vise nego odlicni, a i nisam video psenice u nicanju...dakle postuju se AGROROKOVI
Sta me je iznenadilo da su im repice relativno lose, tj ovde kod nas u okolini Subotice su mnogo,mnogo bolje......
 
Sve duplo izadje kad je moj imenjak pisao sve u ha?

Pa nije to problem, razumeli smo se da je po ha, ali mi izadje 20k vise nego realno, ali eto razjasnili smo se...

- - - - - - - - - -

Moj komsija ovih dana seje psenicu a mislim da jos nije sve stigao da uradi........decko radi da kazem punu agrotehniku ali je posvadjan sa agrorokovima jer od preterane alavosti ( daj sto vise arende samo daj,daj...) nemoze da se organizuje kako treba
S druge strane juce bio u Madjarskoj njohovo Podunavlje ( Dunaujvaros prema Szekesfehervaru) psenice odlicne, 90% parcela sa stalnim tragovima usevi vise nego odlicni, a i nisam video psenice u nicanju...dakle postuju se AGROROKOVI
Sta me je iznenadilo da su im repice relativno lose, tj ovde kod nas u okolini Subotice su mnogo,mnogo bolje......

Moze da bude bolje to sto su njihove repice losije, zavisi od zime. Bolje solidna i slabija sa jeseni, nego ne daj boze preorana s proleca....
 
Ja samo da upisem i neku "nasu" sortu :)

NS40s sejana 20.10, suncokret, tanjirano, map 10:40 100kg, tanjirano, 125kg/kj, valjano



 
Dobro evo izvinjavam se, ali nisam znao da usluge placate.
Otuda toliko veliko ulaganje, pa i ako ih placate nisam znao da su i do 50% vece nego u mom okruzenju.
Malo skuplje nabavljen repromaterijal, vise nego duplo potroseno nafte, a vecina usluga placeno, i eto finog uloga..., ali OK.

Ja usluge nisam placao, i povoljnije sam nabaljao skoro sve, pa mi je ova racunica nezamisliva. Izvinjavam se jos jednom.:ppozdrav:

Ma šalim se ja za "izvinjenje" ali je tako.Usluge su kod nas na ceni i tu ode dosta para.Tako da ako prinos ne prebaci 8 t sve bude mrka kapa.Bilo bi meni mnogo lakše da mi je Minđušar ili Galicije ili...tu blizu mene pa samo da platim naftu za oranje,tanjiranje i kombajniranje plus koje pivo i onda bi već bila "jača" zarada.Oni bi kad krenu na svoje njive pustili po jedan prohod i opet u povratku jedan i gotova moja njiva.Ovako dok sve poplaćam NIS-u, Zorki, KWS-u, Bayer-u, usluge Sretenu i Dimitriji,njima ode žito,a meni slama.Bar zaorem pa će mi humus za deset godina biti bolji!
 
Aco zasto placas usluge,nemas traktor i mehanizaciju ili je neki drugi razlog?

Nemam veliku tanjiraču da potanjiram kvalitetno sojište za setvu pšenice,nemam sejač,nemam kombajn.Razbacivanje đubriva, prskanje i transport odradim sam.Imam nošenu tanjiraču OLT 24 tanjira i pre dve godine probao sa ferdžom da pripremim za setvu pa nije mogao baš da ide duboko.Moj rođak ove jeseni pored moje njive sa Ugursuzom i takvom tanjiračom u dva prohoda kako- tako je pripremio i posle setve još jednom sa ispravljenim tanjirima i solidno niklo.Možda i ja probam sledeće jeseni!
 
Sve sto treba da plati je sejanje koje i nije skupo ako nece da seje rasipacem i kombajniranje.Moze da spremi,da prska,da djubri....nerazume nasta placa usluge.

- - - - - - - - - -

Nemam veliku tanjiraču da potanjiram kvalitetno sojište za setvu pšenice,nemam sejač,nemam kombajn.Razbacivanje đubriva, prskanje i transport odradim sam.Imam nošenu tanjiraču OLT 24 tanjira i pre dve godine probao sa ferdžom da pripremim za setvu pa nije mogao baš da ide duboko.Moj rođak ove jeseni pored moje njive sa Ugursuzom i takvom tanjiračom u dva prohoda kako- tako je pripremio i posle setve još jednom sa ispravljenim tanjirima i solidno niklo.Možda i ja probam sledeće jeseni!
Aco nemoj da se ljutis sta cu napisati,po svemu do sad procitanom rekao bi da ti nevolis da radis.Nemozes sojiste da uzores i potanjiras za setvu,ti bre imas sve i uz to laku macvansku zemlju jos i ravnu.Pa kod nas ljudi sa tom kombinacijom rade takva brda i dolove i sasvim pristojno spreme duplo tezu zemlju od tvoje.
Mani se tih prica nemoze da se uzore i bla,bla,bla
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh