Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam juce posejao poslednju njivu pa cemo videti kakva ce biti. Amikus 250kg/ha. Psenice koje sam sejao 26.10 su super nikle a 2.11.tek pocinju da se vide vrste. Videcemo u zetvi koja ce biti najbolja. Skroz naopaka jesen.
 
KWS Basmati

83e40ac78f6e92460ef1070197d02618.jpg
6957e5052ce2272baf8a0ea23180af83.jpg
7d4d9bd3792741d2fc34822cbe9c7cc8.jpg
47e13ff76440771eedcbeecc9933324f.jpg
2c2bc89fe2237b0b7a63866c459fca44.jpg
 
Ubi me briga za 5 jutra Ingenija. Sejan 7.11 bas pre onih zadnjih kisa i ovo lepo vreme a njega nema ni da proviri. Izgleda mi da je zrno otislo malo dublje ili lo zna. A i danas se kod nas seje uveliko.

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Pozdrav svima .
Odavno sam posejao jecam Amarillo na 2 ha i psenicu Apache na nekih 50a, koji su sada uveliko u nicanju.
Juce mi je sasvim slucajno iskocila jedna parcela od 40a koju sam odmah uzorao , nasejao psenicu i odmah zafrezirao.
Sta vi mislite , da li je pametno ovo sto sam uradio , iako su me mnogi ubedjivali da nece biti nekih problema . Hvala :)
 
Au Galicije,čudno da Minđušar već nije prokomentarisao ovu tvoju sliku sa rukom iznad.Znaš da on to uvek zapazi i spomene jednog koji je prvi tako počeo da snima.

- - - - - - - - - -

Au Galicije,čudno da Minđušar već nije prokomentarisao ovu tvoju sliku sa rukom iznad.Znaš da on to uvek zapazi i spomene jednog koji je prvi tako počeo da snima.
Mora da je dobio račun za odvodnjavanje, pa mu sad nije do ničega!
 
Pozdrav svima .
Odavno sam posejao jecam Amarillo na 2 ha i psenicu Apache na nekih 50a, koji su sada uveliko u nicanju.
Juce mi je sasvim slucajno iskocila jedna parcela od 40a koju sam odmah uzorao , nasejao psenicu i odmah zafrezirao.
Sta vi mislite , da li je pametno ovo sto sam uradio , iako su me mnogi ubedjivali da nece biti nekih problema . Hvala :)
Ako bude topla i vlazna zima i toplo ,a uz to nahranjena psenica mozes se necemu nadati,u suprotnom corak...Sve zavisi od godine:ppozdrav:
 
Au Galicije,čudno da Minđušar već nije prokomentarisao ovu tvoju sliku sa rukom iznad.Znaš da on to uvek zapazi i spomene jednog koji je prvi tako počeo da snima.
Mora da je dobio račun za odvodnjavanje, pa mu sad nije do ničega!

А што би коментарисао, кад се једино овако са телефоном може сликати а да се види, јер је сунце главни кривац за руку...
 
Браћала, па све зависи из ког угла се слика и где је сунце у тренутку сликања. Нажалост кад је ово сликано, било је око 2 сата и сунце је већ било на западу ваљано, а њива гледа на запа са моје тачке сликања. Тако да сам морао да користим руку, да би слика била колко толко светлија....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh