Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema placanja usluga dok fergo i ja imamo snage....Pisao sam da su mi ljudi ugazili pa sam muku mucio al ako nemoze treca spora moze druga.Odvojim dan i lagano
 
Apac 07.10

2lmxrmd.jpg


KWS Basmati 18.10

34rzlfo.jpg

e9dgg6.jpg


KWS Basmati 25.10

2w347c9.jpg


Sledi valjanje tokom zime.
 
Kod mene psenica sejana 2. novembra tek sada pocela nicati. Posle skoro tri nedelje.
Jel i kod ostalih takva sitauacija ili kod mene nesto nije u redu?
 
Sve si ti Lacin u pravu ali ima tu jedna začkoljica ,a to je da su me počele hvatati godine i da radim u firmi i živim u SM,pa ne stignem u selu da poradim.Probao jedne godine da plitko poorem sojište ,pa onda tanjiranje sa mojom tanjiračom pa drljanje i izađe me skoro kao kad platim veliku tanjiraču dva puta.Obično se namesti da tad ima i posla u firmi pa ne mogu da uzmem 2-3 dana i tako...Ostavim sve za vikend,ono baš tad krene kiša i j...ga.Naslednici ne udaraju nešto na selo i agrobiznis,kažu da studiraju pa su zauzeti,sem kad idem na naplatim lager!Kad dolazim u selo,prvo vadim ključ od kapije,pa od kuće,pa od šupe...
 
Sad nesto razmisljam. Ako mi je psenica posejana sejalicom popreko, da li mora popreko i da se vrse? Mislim, kombajn da li treba popreko da se krece?

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Sad nesto razmisljam. Ako mi je psenica posejana sejalicom popreko, da li mora popreko i da se vrse? Mislim, kombajn da li treba popreko da se krece?

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
Mene je jedan stari kombajner ucio da vozim kombajn sada je vec pokojni i on mi je uvek govorio da popreko ne kosim jer su njih tako ucili u ZMAJU kada su isli na obuku za kombajne.Kaze kada kosa udari u red dobije max opterecenje,a onda sledeci udarac ide u prazno i sve tako i tu je kod Zmajeva najcesce brzo riknjavala ciganka sa onim polutkama sto je spajaju sa kosom.
 
Kod nas mnogo lose nice psenica sejana krajem oktobra, pocetkom novembra.
Ne znam samo kako bi nikala da sam jos sejao. Verovatno posle nove godine ili u prolece.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh