Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovih dana po ataru lete tanjirače i sejalice.Izgleda da kod nas tek počinje sezona setve.
 
Mene izađe ulaganje oko 5 t po ha(5t x16=80.000/124=650€) ali bez uračunate arende.Sa arendom to ide još gore.Ovo kad sam govorio o prinosima 8,9,10 t. tu nisam mislio na Minđušara.Tu spadaju oni "bolji" farmeri.
On je u onoj "ekstra" grupi sa 11-12 t.

O cemu ti pricas, gde si ti bez arende ulozio 5t, odnosno 80.000? Molim te objasni mi?
 
Isto i kod nas,danas svi seju psenicu,ljudi nemaju kalendar,juce posejo jednom a danas drugom bratu,e ovom drugom sto je posejano to je strasno,kao po oranju da skacem,zemlja kao lepak nemoze da se uradi a ljudi navalili na silu.Zadnju njivu pola hektara sam posejao 29.oktobra i psenica jos nije nikla,dosta nas je posejalo u tim zadnjim sansama za optimalni rok do 1.novembra i gledam kod njih takodje gola zemlja.Ovo sto sam posejao do 25-og sve niklo propisno lepota pogledati.

Moje razmisljanje:Nebi vise posejao psenicu u novembru pa makar nemo leba da jedem sledece godine.Probao vise puta i to je promasaj bar u mom ataru.
 
Imao sam i ja jos 40 ari za sejanje,i seme stoji Basmati ali sam odusto,kasno je za setvu nebi se vise kockao dosta mi skolovanja,uzorano je pre nekoliko dana,da budem realan to nemoze da se pripremi kako treba.
 
Sve zavisi od godine,nekad može da prođe i decembarska setva.Prošle godine znam čoveka koji je sejao 19-og decembra i pšenica bila bolja nego neke iz optimalnog roka setve.I ja ću posejati ovih dana 2ha pa ćemo videti.Seme Sofru i Apač.
 
Kod nas se seje na veliko,usluge imam da radim i sledece nedelje kada preslavim. Jedva cekam prolece da se vide ove psenice iz novembra.

Послато са Tab2A7-10F
 
Nema pameti kako sam i napisao.Prošla zima bila je blaga pa je preživelo nicanje u Januaru a sada se ne zna kako će biti.
 
O cemu ti pricas, gde si ti bez arende ulozio 5t, odnosno 80.000? Molim te objasni mi?

Eto ti sad!Minđušar kaže da je to malo,ti kažeš da je to puno,a šta ja sad da kažem na sve to ,sem da Aca,kao stariji čovek,nikad ne laže,sem ponekad ženu,a i to nisam skoro.Sve zapisujem i evo situacije sa kalkulacijom iz prošle godine(imam ferdžu,prskalicu,rasipač,mali leskovački plug i mali drljaču):

-velika tanjirača sa dva prohoda 80€ 10.000.00
-đubrivo 300 kg x4.800= 14.400.00
-seme kupovno solehio225 kg x6.200 14.000.00
-sejanje 4.000.00
-đubrivu Urea 200kg x 4.200 8.400,00
-đubrivo KAN 225 kg x 3.200 7.200,00
-I zaštita(faklon,sekator 6.000.00
-II zaštita(akanto,fastak) 5.000,00
- žetva 12.400,00
-nafta(prskanje i vuča) 3.000,00
___________________

84.400,00
Molim komentar sa osporavanjem ovoga ili jedno malo,može i malecno, izvinjenje!Mislim da ne tražim puno.Pod uslovom da sam sve dobro sabrao!
Prinos je bio 8,2 t. sve prodato po 16 dinara pre mesec dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh