Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam bacao pre 2 godine 100 kg map 120 kg uree i 100 kg An
Prethodne sam bacao 150 kg NP 16:20, 100 KG uree i 150 kg An
 
Zavisi od zemlje. Prve godine smo isli 100 mapa po kj,posLe svake naredne se smanjuje. Ali sad bacam 16:20 150 kg (to je 24 kg azota i 30 fosfora)
 
A kolko kolega ti imaš računicu,baciš po 200 3x 15 i malo kana.Mlatiš kombajnom po 3t na ha i tješiš se kako si dobro prošao jer ne plaćaš kombajn a ne računaš da si ga kupio a ne dobio na bingu.Sa 6.5 t po ha ja se uklapam a ovaj map nije više ni toliko skup,razlika je120e u toni a puno bolji.

- - - - - - - - - -

Plus 250e sub, po ha + 2,5 e centi po kili proizvedene.
 
Odakle ti ono bi kad su ti toliki prinosi u prnjavoru
Nevezano za tebe...ovdje se pretjeruje sa svim....ko prati forum dugo mogo je primijetit da je bilo u sjetvi,te voliko dao,te onoliko,a kad se ovrse il obere....odlican rod kako sam malo dao
 
Bacis 400 kg mapa i dobijes 6,5 tona neznam kakva ti je zemlja ali taj prinos se dobija sa 150 kg mapa po hektaru naravno sa prihranom u prolece.
 
Nikad nije kasno ali se tu leba neces najesti.To ti ja garantujem.Nicanje,ukorenjavanje i bokorenje ce tu biti katadtrofa.Ako si kupio seme sej(ako ga ne mozes vratiti),a ako nisi batali to.
 
Veći proizvođači kod mene nisu posejali ni ara.Kažu sejaće kada se uvremeni i kada skinu kukuruz a kada će to biti možemo pretpostaviti.Ovakva jesen bila je 2007 godine.Sve smo radili po blatu i mučili se pošteno_Otimali od boga bukvalno.
 
I te 2007 koji su sijali na silu po blatu su imali 1000kg/kj do 1200kg/kj , bilo 15 malih bala slame katastrofa , a onda se vrijeme prolepsalo u 12 mjesecu , pa koji su orali i pripremali onda kako treba imali normalan prinos psenice, ali to je bila jako cudna godina , ja sam sijao prolecni jecam pocetkom 2 mjeseca jer se moglo i imao prinos 3,5t/kj i to ga je lema jako ostetila , ali takve godine se jako rijetke.
 
Da li je isuviše kasno da u sredu posejem žito, slehio je u pitanju ili bolje ne?

Ako ti je dobra njiva nije kasno. Evo i mom kraju još nije ni50%posejano. Tek beru kukuruze pa posle setva.Svi znamo da je bolja ranija setva ali ja sam bar 4puta sejao ubdecembru i novembru i bila je dobra pšenica samo jedne godine je uhvatio mraz a bila je slaba i teško se oporavila Proleće je najbitnije za pšenicu.Nemora da znači da prinos neće biti vrhunski.
 
E svasta se ovde moze procitati......e zato se drugovi moji kod mene svi poslovi odloze i batale da bi se psenica posejala od 5-10.10.Poceli su pojedinci kao ovi iz strucnih sluzbi.Nema zasejane dovoljno pa je onda preporuka povecati setvenu normu 10% i sejati kad se steknu uslovi.E vidi ku...kad bi to moglo tako.Uvek je lako na tudjim ledjima vratilo ispravljati.
 
Ma nek svako radi kako moze i hoce.Meni je samo glupo da nekog savetujem u pogresnom smeru i na njegovu stetu.Ja znam kako sam ja prosao sa setvom polovinim novembra.Cele godine sam gledao kako sam propao_Od tog mislim da nema gore.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh