Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa psenicu moz' sejati i na prolece (jaru).....najbitnije je da ce AV moci da kaze svom narodu da je posejano koliko treba(drzavni plan prehrane naroda) a onda ce drvlje i kamenje na naseg seljaka kako pojma nema i da treba neko drugi da dodje da ga nauci ili jos bolje da preda/proda zemlju nekom drugom sposobnijem.
I onda posle ista ta statistika izvodi podatak da je kod nas nizak prosek prinosa po Ha i da smo mi zaostanuti.......::samo bes::::samo bes::::samo bes::
 
Ako vreme dozvoli sejaće se kao i prošle godine do kraja Decembra a ako se okrene kontra teško da će od toga biti nešto.Kod nas u ataru nije posejano više od 30% planiranih površina a koliko čujem iz priča sa ljudima neće ni biti posejano jer se dosta njih odlučilo za setvu ječma.
 
Ne vidim svrhu sejati psenicu u decembru,osim za svoje potrebe, jer prinosi koje mogu da ostvere te psenice ne opravdavaju ulozeno u njih.
Juce obisao nekoliko parcela koje su sejane oko 5 oktobra,i mogu da kazem da prosle godine mnogo bolje je izgledala nego sada. Ali kako najavljuju dosta kise u novembru bice mnogo bolje nego da je sejana kasnije.
 
Da ubacim i ja sliku sa pocetka njive,dalje nisam mogao blato.
Basmati,setva 18.10 rasipacem,djubrivo eliksir 15-ca 300kg/h.

2z8dmyg.jpg
 
I od mene neka slika i doprinos temi. Psenica Balaton, setva 14.10.2016. Tip zemljista Smonica. Predusev ZP427. Sasina zaorana, i posle 2 dana napravljen jedan prolaz RD. Posle dve nedelje kise i sunca usledila je setva rasipacem :osmeh: i jos jedan brzi prolaz sa RD. Slike su od pre 4 dana.

QPiMa





bBok3













u1Cdz




I jedan snimak zavrsnog prohoda sa RD.



 
Ok je ona,samo sto je ima na mestima naguzvane i retke i nejednake zbog dubine kako je koje seme zatrpano,problem rasipaca.
 
Kod nas u ataru ima dosta posejane pšenice .Ne kao prošle godine ali je ima.Da li neko prati ,koliko je Rusija posejala pšenice Š
 
Ima gdje se vise sije suncokret, gdje je bilo vremena za sjetvu jer se cekalo sa kukuruzom zbog velike vlage.
 
Neznam štase čekalo sa vršidbom kukuruza. 01 Oktobra sam ovršio dobar deo kukuruza vlaga je bila od 14-14,4% tako da je bilo i uslova i vremena da se spremi za pšenicu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh