Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ide lepo vreme od Nedelje,setva hmmm e sad je pitanje "jel imas muda ili ides u skolu" sto bi rekli mangupi 90'-tih...
 
Dzabe lepo vreme kad je dan kratak,niske temperature,e sad ima i ona varijanta prinudnog susenja njiva a to je mraz ali dobar mraz mora biti da bi odradio posao a u tom slucaju nema nista od psenice.Tako da mislim da je zavrsena setva,surova realnost,rizik.:ppozdrav:
 
Sejati psenicu je kocka.
A kamoli sejati je 15-20 novembra.
Pricaju stariji kod nas da 80 i neke sejali u decembru pa imali 7t po ha.
I sad se ovi zagrjali kod nas, pa ajde da seju jel nije kasno.
 
Možda je sreća onima koji nisu uspeli da poseju pšenicu,a možda ova što je posejana budne i preko 20 dindži u žetvi,ako ostane ova površina zasejana...:ppozdrav:
 
I ako bude cena u okruzenju pokupice to otkupljivaci,ali kod njih u dzep cist primer ove godine suncokret po 34-35din otkupljuju,a izvoze u Italiju po 53 din......
 
Pamet u glavu i ne zadužiti se puno kod njih i ako treba malo sačekati sa prodajom.:ppozdrav:
 
Nisam se setio ranije da ostavim seme za 10ha. I probam krajem novembra. I to rasipacem. Nema potrebe za sejalicom...:osmeh:
I ako je uspe posejem u prolece kukuruz sa sve zelenim djubrivom.:ppozdrav:
 
Pa da proba da poseje ako ne bude nista od nje ostace na prolece kao zeleno djubrenje za kukuruz
 
Moram ja to probati imam jedno 250-300kg nekog starog semena mislim da je sorta rusija stoji mi godinama zapraseno u dzakovima da pobacam ciklonom da vidim oce nici ista.
 
Sejati psenicu je kocka.
A kamoli sejati je 15-20 novembra.
Pricaju stariji kod nas da 80 i neke sejali u decembru pa imali 7t po ha.
I sad se ovi zagrjali kod nas, pa ajde da seju jel nije kasno.
Da nisu ti stariji isuvise stari pa vise ne pamte dobro?!
U ono vreme sa tim nasim sortama prinosi su bili vrh kad su dostizali do 5 t po ha! Skoro da nije bilo ni izuzetka sa prinosima od 7 t/ha.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh