Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Amonijum nitrat sa 20 posto azota i velikim procentom sumpora tako da je preporuceno samo za neutralna i alkalna zemljista. U kiselo zemljiste moze samo da smanji prinos i zakiseli zemljiste.
 
Da li ovi jutarnji minusi koji se najavljuju za sledeće dane mogu da naškode tek posejanoj i ponikloj pšenici?
 
Mojoj psenici sutra dve nedelje kako sam je posejao,nisam jos bio da vidim kako je nikla ali ne sumnjam u nicanje,inace je kukuruz predusev,dva puta tanjirano bez zetvenih ostataka jer je neko upalio,ne znam ko,100 kg po jutru npk 16:16:16 ruske,sorta Ingenio,pa sta Bog da.
 
Da li je neko koristio Elixirov Amosulfan na psenici. Kakva su iskustva? Na psenici,suncokretu,itd.?
Ja sam ga koristio i nikad vise,sva sreca da sam pola njive opalio sa KAN-om pa sam na toj polovini imao odlicno zito,da sam se oslonio na taj amo sulfan nebi imao psenice ni za kucne potrebe.Uglavnom probao i nikad vise:ppozdrav:
 
E to mi je bitno da znam. Onda necu ni da probam. Ja uvek idem 100 kg uree po jutru u sneg i u martu od 100-150kg An-a. Pa sam mislio da ga bacam umesto An-a.
 
Ja sam sa njim nabrljao pa bolje da kažem da ne nabrlja još neko.Meni su Map i Urea zakon za pšenicu a kada preračunaš i najjeftinija đubriva po sistemu uloženo-dobijeno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh