Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kiraj gde je brže nicanje na sejanom bez rotodrljače ili sa rotodrljačom?
Ne mogu da uporedim.Setvu smo nastavili posle 2 dana sa rotodrljačom ali tamo nisam išao.Mislim da je iza RD nicanje ujednačeno .
 
Obisao cale danas 2-3 njive kaze krenuli glodari. Cime ih trujete ?? Zadnje dve godine nismo imali problema, ove krenuli bas rano.
 
Ako nekom treba oko 120kg solehia domaćeg imam viška. Ne treba da plati. Inače ima mišova i kod mene i to dosta.
 
Samo da pohvalim solehio - kod mene je najbolje dao blizu 5t /kj. Bolji od ingenia euklida apaca i ns 40 samo sto sam ga malo posejao . Zato je ove godine posejan na mnooogo vecoj povrsini .
 
Sobred,setva 6.10. ... predusev soja ...

IMG_20161106_120928.jpg


... Moisson,setva 18.10. ... predusev kukuruz ...

IMG_20161106_121544.jpg


IMG_20161106_121539.jpg
 
Е да те они заостали енглези виде, прекрстили би се и левом и десном...сунце ти жарко, па има да ти је мишови изједу сву, а кад боље размисжим можда је то тактика, навући их из осталог дела атара на малу површину, да не дирају ону фино засејану...
 
Prefrigan je taj Minđušar,ništa kod njega nije slučajno.Kad je bio mali čitali mu onu bajku o mladiću koji je svirao frulu i svi miševi pošli za njim...
 
Meni sad laknulo..nisam jedini..i nisam najgori..ovi moji se svi krste kad vide moje rukotvorine po ataru..skoro svake godine mi psenica u jesen vako izgleda..mislim na kukuruzu..
 
Sta se brinete, jutros Sakovic na HappyTV izjavio da se u Srbiji psenica seje do 15.decembra !!!......sto se plana setve na nivou drzave tice, bice ostvaren......
 
Ova mindjusareva psenica je dobra za kukuruznog moljca koji ce da napravi stetu na okolnim kukuruzima, cujem da hoce da uvedu ovdje izgleda propis iz EU kom nije zaorana kukuruzovina do pocetka 4 mjeseca nema poticaja na tu parcelu.
 
Nikad ne reci nikad! Prema Accu Weather-u od polovine Novembra pa skoro ceo Decembar bez kise!
Posejace se i vise od planiranog!
Na pitanje postavljeno Kimiju u temi ceka-mo-ju misljenje!
Tesko da neko moze dati preciznu prognozu za unapred mesec ili vise dana!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh